Pobyty na poslední chvíli, volné pokoje. Tyto nápisy najdete u řady hotelů a penzionů v Krkonoších

9. červenec 2021 08:58
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy bily_most_je_neprehlednutelnou_dominantou_spindlerova_mlyna_foto_mesto_spindleruv_mlyn.jpg

Plánujete letní dovolenou v Krkonoších? Nemáte ještě rezervovaný pobyt? Je v horách hodně turistů? Podle velké části jejich majitelů a provozovatelů přijelo zatím do našich nejvyšších hor méně lidí než loni touto dobou. Přitom po rozvolnění opatření očekávali velký zájem turistů. Jenže hodně se jich vydalo k moři. 

Čtěte také

Nejvíc rezervací bylo na červencové svátky a na přelom července a srpna. Navíc schází cizinci, kteří představují kolem jedné třetiny celkové letní návštěvnosti.

„Byli jsme včera na Sněžce a dnes jdeme na boudu nahoru," Leoš přijel s rodinou do Krkonoš z Příbrami. Bydlí na penzionu a vyráží na túry.
„Mám hory raději než moře."

Pobyt si zamluvili s dostatečným předstihem, očekávali, že začátkem prázdnin tu bude hodně turistů.
„Přijde mi, že je tady opravdu málo lidí. Ale je to příjemné, že se nikde člověk nebrodí davy návštěvníků."

Čtěte také

Adam s Veronikou tráví dovolenou v kempu.
„Včera jsme byli na Sněžce a tam bylo docela hodně lidí. Ale tady ve městě je pohoda."
„Loni jsme byli na Dolní Moravě a tem bylo určitě víc turistů. Tam jich bylo opravdu hodně, tady je to tak akorát."

Sehnat volný pokoj, místo v restauraci nebo na zahrádce není problém. Hodně turistů přijelo podle hoteliérů do našich nejvyšších hor o červencových svátcích. Teď je jich tu méně.

„Loni jsme měli určitě touto dobou větší obsazenost. Vysvětlujeme si to tím, že prostě hodně lidí asi vyrazilo k moři. A teď se zase situace trošku obrací. Restrikce pro vycestování k moři jsou už zase větší, je složitější tam vycestovat. Tak věříme a doufáme, že nějaká část našich občanů zůstane doma a zavítá k nám na hory. Tím nás podpoří," říká ředitel hotelu v centru Špindlerova Mlýna Ondřej Leplt.

Čtěte také

I provozovatel hotelu a restaurace Petr Hofrichter očekával větší zájem o letní pobyty.
„Čekali jsme, že touto dobou už to bude víc rozjeté. Když se díváme na rezervace, které máme na červenec, tak obsazenost je zhruba padesátiprocentní, což je opravdu málo. A na srpen je minimální."

Chybí také cizinci, kterých zatím přijíždí velmi málo.

„To vše se samozřejmě podepsalo na celkové obsazenosti," dodává Ondřej Leplt.

Spustit audio

Související