Piškotové kostky s třešněmi (od Jany Volákové z Prahy)

Suroviny: 6 vajec, 200 g cukru krupice, 175 g polohrubé mouky, 500 g třešní, 500 g sýra mascarpone, 150 g netučného tvarohu, 3 lžíce griotky

Postup:
Z vajec, 150 g cukru a 3 lžic horké vody ušleháme hustý krém. Vmícháme mouku. Směs rozetřeme na vymazaný a vysypaný plech a pečeme asi 10-15 minut ve středně vyhřáté troubě. Piškot necháme vychladnout a podélně ho nakrájíme na tři pláty.
Mezitím odpeckujeme třešně. Dále smícháme mascarpone se zbytkem cukru a tvarohem.
Pláty těsta pokapeme griotkou. Na jeden plát těsta rozdělíme polovinu třešní a potřeme jej polovinou tvarohového krému. Přiložíme druhý plát, který poklademe zbytkem třešní a potřeme zbylým krémem. Přiložíme poslední plát a moučník necháme v chladničce asi půl hodiny odležet. Potom jej nakrájíme na kostky.

autor: Zdeňka Kabourková

Nejnovější recepty

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...