Peter Freestone žil život slavného zpěváka skupiny Queen Freddie Mercuryho

21. červenec 2015
Regionální scéna

"Byl jsem osobním asistentem Freddieho Mercuryho. Nikdy jsem s ním neměl žádnou smlouvu nebo přesný popis práce, co přesně mám dělat. V podstatě jsem se staral o to, aby byl Freddieho život jednodušší, žil jsem jeho každodenní život - zvedal jsem jeho telefon, platil účty, chodil nakupovat, něco jsem uvařil - prostě všechny činnosti, které člověk obyčejně dělá, jsem dělal já pro Freddieho. Takže on mohl trávit čas tak, že se věnoval tvorbě nových písniček a nebo prostě jen tak odpočívat", usmívá se Peter Freestone.

"Žil jsem život Freddie Mercuryho", říká někdejší tajemník a přítel slavného zpěváka skupiny Queen, Peter Freestone. Po té, kdy jedinečná pěvecká osobnost odešla do nebeské Dvorany Slávy, vydržel Peter v Anglii ještě deset let a pak si vybral za svůj domov Českou republiku.

Co ho k tomu vedlo, jakou má rád muziku a proč pomáhá mladým interpretům, to vše se dozvíte v pořadu Regionální scéna.

Hosty Františka Mifka se stanou nejen řečený Mercuryho tajemník, ale i jeho současný svěřenec, mladý obdivovatel staré dobré rokenrolové a rockové školy, talentovaný muzikant a zpěvák Milan "Chriss" Šatník.

Zleva: muzikant a zpěvák Milan "Chriss" Šatník, moderátor františek Mifek, někdejší tajemník a přítel slavného zpěváka skupiny Queen Freddie Mercuryho, Peter Freestone

Půvabná Freestonova čeština kolorovaná anglicky zpívanými nesmrtelnými hity, to vše reprezentuje Regionální scéna, ke které jste srdečně zváni v pondělí 20. července 2015 krátce po 18. hodině.


Zvětšit mapu
autor: František Mifek
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová