Perinbaba se vrátila! Juraj nám podle Deany Jakubiskové vzkazuje, chyťte se za ruce a mějte se rádi

17. prosinec 2023 07:54

Perinbaba je pro Slováky podobně významný film jako pro nás Tři oříšky pro Popelku. I když i české publikum má Perinbabu rádo a očekává se velký zájem při promítání pokračování, které se jmenuje Perinbaba a dva světy.

Čtěte také

Juraj Jakubisko se dlouho nechtěl pustil do druhého dílu. Pak ale přišly technologie, kdy bylo možné vrátit na plátno i hlavní představitelku Giuliettu Masiny. A tak se pohádka, ke které neodmyslitelně patří i zima a létání na peřině, opět vrátila.

I když diváci podle producentky Deany Jakubiskové nemohou očekávat, že bude stejná jako první film. „Juraj se velmi snažil, aby bylo pokračování jiné a aby bylo také pro dnešní generaci. Ta stíhá mnoho věcí a umí všechno nasát. Je to tedy pohádkový příběh pro celou rodinu."

Původní Perinbaba byla v jádru jednoduchou pohádkou o nebojácném chlapci Jakubovi, kterého se ujala Perinbaba, mocná bytost dohlížející na počasí. A ta jej chránila nejen před Zubatou a její kosou.

V pokračování je hlavní postavou Lukáš, syn Alžbětky a Jakuba z prvního dílu, se vydává do světa, aby našel štěstí a pravou lásku. Na cestě ho doprovází pes Ucho, jeho kmotra Perinbaba a také Zubatá, takže v dobrodružném příběhu není nouze o humorné chvíle, ani o kouzla.

Čtěte také

„Je to příběh plný magických věcí, dějí se zázraky, rostou věže na domech. Je to doslova výhřev fantazie!" řekla v rozhovoru Deana Jakubisková. A doplnila, že každý film je pro tvůrce jejich dítě. Jsou tam obavy i láska. A když jde dítě do školy, film do kina, tak jsou tam samozřejmě obavy a naskakuje husí kůže z těch prvních dojmů.

Perinbaba je jako cesta do pohádkové lesa plná dobrodružství a kouzla. Co by si tedy Deany Jakubiskové přála, aby diváci na plátně viděli, čeho si všimli a s čím odcházeli?

„Přála bych divákům, aby se vnořili do snů, do zázraků, které jsou v životě možné. Juraj vždy říkal, že když věříš svým snům, tak se ti splní a to poselství je nádherné, protože nám říká, že když se my lidé pochytáme za ruce, když se budeme mít rádi, když budeme ctít jeden druhého, máme před sebou velkou budoucnost," dodává Deana Jakubisková.

Perinbaba a dva světy
Spustit audio

Související