Pečovatelské službě ve Vrchlabí dosloužila část vybavení. Obrací se na veřejnost s prosbou o pomoc

20. listopad 2023 09:43

Vrchlabská pečovatelská služba vyhlašuje veřejnou sbírku na domácí spotřebiče a vybavení. Klientům služby už totiž část věcí dosloužila nebo je poničená. Čeho je největší nedostatek, to zjišťovala reportérka Kateřina Kohoutová.

Dost věcí chybí hlavně v kuchyni. Ať už to jsou nejrůznější malé spotřebiče, ale třeba i nádobí. Talíře, pánvičky, hrnce a hrníčky. 

Čtěte také

Někteří klienti mají k dispozici kuchyňský kout, kde se učí za pomoci sociálních pracovnic vařit. Proto je také nyní zapotřebí nádobí víc. Řada věcí je nefunkčních, při nácviku se někdy stane, že se nešťastnou náhodou něco rozbije.

Podle vedoucí pečovatelské služby Martiny Lukáškové je velkým nedostatkem pečící trouba. Ale naštěstí se už prý jedna dárkyně ozvala a spotřebič pracovníkům předala.

Pokud bude mít někdo zájem přispět, jak se může do sbírky zapojit?
Nejlepší je telefonický kontakt s pracovnicemi pečovatelské služby. Zájemci se s nimi domluví, co by mohli poskytnout a přinést. Pokud půjde o nějaké větší nebo těžší věci, tak není problém, aby si pro ně z pečovatelské služby i přijeli. Chybí totiž například i gauč do společenské místnosti. I jedny interiérové dveře, které jsou rozbité.

Pečovatelské službě ve Vrchlabí dosloužila část vybavení. Obrací se na veřejnost s prosbou o pomoc

Klienti navíc přivítají i nejrůznější společenské hry, které využijí při trávení volného času.

Některá zařízení mají i nedostatek potravin pro své klienty. Jaká je tady situace?

Čtěte také

Ne, že by zde ve Vrchlabí byl nedostatek potravin, pracovnice pečovatelské služby totiž jezdí jednou týdně na nákup do jednoho z obchodních domů, kde jim nechávají nákupy zdarma. A vrchlabská jídelna jim někdy poskytuje obědy. Ale chybí zejména trvanlivé potraviny.

I suroviny na již zmíněné vaření, protože klienti jich při učení spotřebují hodně. K tomu schází také utěrky, ručníky i zástěry, kterých je tu velká spotřeba.

A před nastávající zimou, podobně jako další podobná zařízení, uvítají ve vrchlabské pečovatelské službě zejména deky, povlečení a teplé ponožky. Protože i tady ve Vrchlabí funguje noclehárna.

Spustit audio

Související