Páteční Noční linka: Jak budete vzpomínat na herečku Libuši Šafránkovou?

25. červen 2021

Čím byla pro vás? V jakých filmových nebo divadelních rolích vás zaujala? Za co jste ji obdivovali? Co vytvářelo její osobnost? Měli jste někdy možnost osobního setkání s touto šarmantní dámou? Možná jste ji zažili i v rodných Šlapanicích u Brna?

Právě dnes se konalo poslední rozloučení s herečkou Libuší Šafránkovou v kostele svaté Anežky České v Praze na Spořilově. Zádušní mše a uložení na hřbitově se uskuteční o týden později 2. července v jejích rodných Šlapanicích u Brna.

Oblíbená herečka známá hlavně jako filmová Popelka zemřela 9. června. Ztvárnila mnoho filmových i divadelních rolí, především v pražském Činoherním klubu.

S láskou, obdivem a úctou na ni vzpomínají fanoušci, herečtí kolegové i filmoví a divadelní režiséři. A jak na ni budete vzpomínat vy? Čím vám utkvěla v paměti a v srdci? Vaše vyprávění si rád poslechne moderátor Noční linky Karel Sladký. K tématu mu můžete napsat přes tuto internetovou stránku nebo zatelefonujte přímo do studia po 23. hodině na číslo 731 800 900.

autoři: Karel Sladký , baj
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.