Orientální tanečnice Sahar vám s úsměvem vzkazuje: „Žena bez bříška, je jako nebe bez hvězd“

6. březen 2020

Sahar v překladu znamená rozbřesk, počátek něčeho nového a to je také to, co by svou výukou chtěla Dana Minaříková z Hradce Králové ženám předat. Kromě všech pozitivních účinků, které má orientální tanec na zdraví, by chtěla ženy naučit, aby do svého života pustily více radosti, lásky a spokojenosti se sebou a tím pádem i s okolím. 

Dana by přála všem, aby počátek tančení byl zároveň začátkem lepšího vztahu k sobě, svému tělu a aby všechny další začátky už byly jen dobré.

Dana Minaříková z Hradce Králové převzala také speciální cenu Marockého království za příspěvek k česko-marockým vztahům.

Čtěte také

Cenu jí předala Její Excelence paní Sourii Omani, velvyslankyně Marockého království v ČR. Ve svém proslovu zmínila dlouholetou spolupráci s Danou Minaříkovou a její taneční skupinou Sahar group, která se zabývá marockými folklorními tanci.

„Velice mne potěšilo, když paní velvyslankyně prohlásila, že tančíme lépe, než originální marocké skupiny. Je to dáno tím, že pro mne i pro skupinu Sahar je tanec nejen prací, ale především koníčkem. Je mi ctí, že patřím mezi čtyři lidi v České republice, kteří obdrželi tuto významnou cenu," říká Dana Minaříková.

Orientální tanec je životní láskou Dany Minaříkové Sahar

Během své taneční cesty Dana Minaříková absolvovala spousty seminářů a učila se u významných lektorů z celého světa, je vystudovaná lektorka Oriental dance academy u paní Mily el Kral, má Certifikát Ahlan wa sahlan - Intensive teachers course z Káhiry. A učilo ji mnoho dalších známých lektorů.

Tanečnice Sahar
Orientální tanec nám může do života přinést spoustu pozitivních věcí – vždy záleží na tom, jak hodně mu otevřeme dveře do svého srdce.

Ale jejími učiteli jsou i prosté ženy, jejichž jména nejsou známá a jejichž tanec zná jen nebližší rodina, ale přesto ji velmi inspirují.

Letošní festival orientálního tance Kouzlo orientu se koná od pátku 6. do neděle 8. března v královéhradeckém Adalbertinu. Nejen na něj nás přišla pozvat Dana Minaříková Sahar, orientální tanečnice, ale také lektorka břišních tanců z Hradce Králové. 

Spustit audio

Související