Ohnivá pánev čerta Šmajstrla (podle Vladislavy Dejmkové) 28.6.2008

Suroviny:
200 g kotlet bez kostí, 400 g kuřecích řízků, 200 g klobásky, 1 červená paprika, 1 zelená paprika, 1 plechovka červených fazolí v chilli omáčce, 4 střední cibule, 6 stroužků česneku, 200 g žampionů, 50 ml olivového oleje, 2 chilli papričky, pórek, 100 ml piva, 1 kelímek strouhaného křenu, sůl, mletý pepř

Postup:
Maso nakrájíme na nudličky, klobásku na tenká kolečka. Žampiony oloupeme a pokrájíme na kousky. Papriky zbavíme jadřinců, nakrájíme na proužky a česnek a cibuli nakrájíme na malé kostičky.
Na rozpáleném oleji osmahneme klobásku a maso, vyjmeme na talíř a do výpeku dáme nakrájenou cibuli a česnek. Pak přidáme papriky, žampiony a restujeme 3 - 5 minut.
Zpět vložíme maso, na kousky nakrájené chilli papričky nebo lžičku chilli koření, podlijeme mírně pivem a pár minut podusíme. Pak přidáme plechovku fazolí, podle pořeby i s troškou nálevu, a prohřejeme.
Okořeníme podle chuti a podáváme na pánvi ozdobené jemnými kolečky pórku a hustě posypané čerstvě nastrouhaným křenem.
Příloha: hranolky nebo americké brambory, stačí také jen pečivo

Vaříme s Habadějem v sobotu 28.6.2008 v 11:10 hodin.

DOBROU CHUŤ PŘEJE ČESKÝ ROZHLAS HRADEC KRÁLOVÉ A ZDENA KABOURKOVÁ

Nejnovější recepty

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová