Odborníci řadí krůtu mezi superpotraviny. Zkuste krůtí nudličky zapečené s těstovinami a žampiony

Máte rádi drůbeží maso? Někdo dává přednost grilovanému kuřeti, jiný má rád drůbeží kousky v nějaké směsi. My pro vás ale máme jiný tip! Zkuste s námi krůtí nudličky zapečené s těstovinami a žampiony. Nebudete litovat.

Jen málo tuku a extra velký obsah bílkovin. Krůtí maso patří mezi superpotraviny. Maso je lehce stravitelné. Obsahuje hořčík, draslík a vitamíny B.

Krůta je zajímavá tím, že obsahuje ze 70 procent bílé maso a ze 30 procent maso tmavé. Rozdělit se dá také na devět částí, které se liší chutí, zabarvením i strukturou.

Suroviny:
300 g krůtího masa, 200 g těstovin, 100 g žampiónů, 120 g rajčat z plechovky, 200 g tvrdého sýra, 2 vejce, 1 cibule, 4 stroužky česneku, 100 ml mléka, olivový olej, máslo, čerstvá bazalka, sůl, pepř

Postup:
Nejprve si uvaříme těstoviny a scedíme je. Krůtí maso očistíme a nakrájíme na nudličky. Očistíme žampiony a nakrájíme na plátky. Cibuli nakrájíme najemno a v hluboké pánvi osmahneme na oleji doměkka. Přidáme nakrájené žampiony a také je osmahneme. Dále přidáme krůtí nudličky, osolíme, opepříme a orestujeme je ze všech stran dozlatova. Pak přidáme krájená a loupaná rajčata z plechovky, prolisujeme do směsi česnek, přisypeme hrst čerstvé bazalky a společně povaříme asi 5 minut.
Pekáč si vymažeme máslem a nasypeme do něj připravené uvařené těstoviny. Přidáme směs masa, žampionů a rajčat z pánve a pořádně zamícháme. Rozkvedláme vejce s mlékem, osolíme, přidáme polovinu nastrouhaného sýra a směsí zalejeme rovnoměrně celou zapékací mísu s těstovinami a masem.
Zapékací mísu vložíme do trouby předehřáté na 200 °C a zapékáme asi 25 minut dozlatova. Před koncem pečení ještě posypeme strouhaným sýrem.

Největší částí jsou krůtí prsa, která mají křehké maso. Stehenní maso připomíná zvěřinové, maso z křídel je něco mezi telecím a kuřecím. Svalnatější jsou letky.

Krk a boky se hodí do polévek, tyto části jsou více tučné. Na krůtě je delikátní částí biskup. Nejtučnější část masa se s oblibou peče. Bedra se hodí na přípravu medailonků a využitelné jsou samozřejmě i vnitřnosti.

Zapečené těstoviny patří k nejmilovanějším a nejrychlejším jídlům
autor: baj

Související

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?