Obrovská euforie! Florbalistky Dobrušky uspěly a poprvé v historii si zahrají naši nejvyšší soutěž

18. květen 2024 19:43

V Dobrušce na Rychnovsku se v nové sezóně poprvé v historii bude hrát nejvyšší soutěž florbalistek. Ženský tým si premiérovou účast zajistil vítězstvím v první lize, klub následně téměř měsíc váhal s podáním přihlášky. Důvodem byly obavy z konkurenceschopnosti a zajištění dostatečného rozpočtu. 

Teď už klubu zbývá jen splnit licenční podmínky pro účast v extralize. Podrobnosti zjišťoval reportér Václav Plecháček.
Na začátek jen připomenu, že florbalistky Dobrušky suverénně vyhrály letošní základní část první ligy, když vyhrály všech 22 zápasů a uspěly i v následném play-off. Rozhodující utkání finálové sérii proti týmu Tigers Start98 sledovalo na florbal úctyhodných 550 diváků.

Čtěte také

Obrovskou euforii následně vystřídala jednání o tom, jestli klub možnost postoupit do extraligy skutečně využije. Teď už je tedy jasné, že ano, klub oznámil své rozhodnutí svazu českého florbalu a teď čeká Dobrušku licenční řízení.

Jde o formalitu a nebo může Dobruška kvůli nesplnění podmínek o účast v nejvyšší soutěži přijít?

Podle předsedy florbalového klubu Jana Černého Dobruška většinu podmínek splní, v některých bodech ale pravděpodobně bude žádat o výjimku. Třeba hlavní trenér zatím nemá kvalifikaci potřebnou pro nejvyšší soutěž. Klub také shání posily do A týmu, zatím v okolí Dobrušky, no a je potřeba také řešit navýšení rozpočtu.

Čtěte také

Je už jasné, kolik peněz bude FBC Dobruška pro účast žen v extralize potřebovat?
I na to jsem se samozřejmě ptal. Jan Černý, předseda klubu, zatím přesnou částku nezná. Na účast v první lize podle něj stačilo 350 tisíc korun, na extraligu bude zapotřebí statisíce korun navíc. Přesný rozpočet se teprve tvoří, klub se bude snažit některé náklady pokrýt svépomocí.

Pomoc přislíbilo i město, v letošním roce může dát navíc 50 tisíc korun, tedy pokud tento návrh schválí radní. Další pomoc může podle starosty přijít po novém roce. Připomínám, že Dobruška má necelých 7 tisíc obyvatel a kromě první ligy národní házené se ve městě žádná nejvyšší soutěž nehraje.

Spustit audio

Související