O vítězi rozhlasové ankety Šarmantní osobnost roku je rozhodnuto. Představí ho galavečer 22. září

9. srpen 2022

Anketa Českého rozhlasu Šarmantní osobnost roku zná vítěze. V dvoukolovém hlasování 26. ročníku letos posluchači v prvním kole navrhovali šarmantní osobnosti za uplynulý rok a v druhém kole vybírali z deseti osobností s největším počtem hlasů. Vítězem v internetovém hlasování se stal moderátor České televize Daniel Stach, který tento titul obdržel i v předchozím ročníku. 

Kdo se stane absolutním vítězem a získá hlavní cenu Zlaté slunce akademické sochařky Dagmar Štěpánkové vyhlásí moderátoři Lada Klokočníková a Miroslav Vaňura v královéhradeckém Kongresovém centru Aldis 22. září. Galavečer začne v 19 hodin a na pódiu se v dvouhodinovém přímém přenosu představí kromě loňského vítěze herce Jana Přeučila většina nominovaných osobností.

Kromě Josefa Maršálka, Saskie Burešové, Libuše Švormové, Vladimíra Beneše nebo Martiny Viktorie Kopecké nebude už tradičně chybět ani rozhlasový Big band Gustava Broma s dirigentem Vlado Valovičem. Známé muzikálové melodie zazpívají Leona Machálková a Václav Noid Bárta.

Deset posluchačů také letos obdrží za zaslaný hlas hodnotné ceny, hlavní cenou je televizor.

Smyslem ankety, která vznikla v královéhradeckém rozhlase před 26 lety, je hledat charismatické osobnosti. Za dobu své existence si do města pod Bílou věží přijeli převzít cenu například Marek Eben, Zdeněk Svěrák, Karel Gott, Jiří Suchý, Hana Maciuchová a mnoho dalších osobností.

Spustit audio

Související