Novopačtí hokejisté postoupili do druhé ligy, zimní stadion se tak dočkal úprav a modernizace

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Zimní stadion v Nové Pace má za sebou stavební úpravy a modernizaci

Zimní stadion v Nové Pace má za sebou stavební úpravy a modernizaci. Má novou časomíru, zázemí pro rozhodčí a samostatný vchod pro fanoušky hostů. Některé změny byly podmínkou sportovních orgánů z důvodu postupu novopackých hokejistů do druhé ligy.

Vzhledem k tom, že novopačtí hokejisté poustoupili do druhé ligy, očekává se v letošní sezóně větší zájem diváků.

Bohumil Šmika, jednatel Bruslařského klubu Nová Paka, ukazuje nové zázemí pro hokejové rozhodčí.
„Mají krátký přístup na ledovou plochu. Samozřejmě, může tam nastat nějaká kolize s diváky, ale od toho jsou už pořadatelé a zábrany."

Zimní stadion v Nové Pace má za sebou stavební úpravy a modernizaci

Dosud totiž byli rozhodčí mezi šatnami juniorů a mužů, vedle šaten trenérů. A měli i společné zázemí. Často tam podle Bohumila Šmiky docházelo ke konfliktům.

Nápravu nevyhovujícího stavu požadovaly i sportovní orgány.
„Když domácí někdy nabyli dojmu, že jim rozhodčí uškodil, tak docházelo ke kolizi i v tomto zákulisí."

Proto teď mají rozhodčí zázemí na druhé straně haly. Navíc, stejně jako hráči a realizační týmy, mohou v šatnách sledovat aktuální čas.

„Vidí, jak dlouho je ještě do konce přestávky, kdy mají nastoupit na ledovou plochu. Protože i na to se hledí, aby byli všichni informováni. A pokud dojde k pozdnímu nástupu hráčů do utkání, tak jsou za to sankcionováni," vysvětluje Bohumil Šmika.

Vzhledem k postupu do vyšší ligy se očekává větší návštěvnost fanoušků. A to jak domácích, tak i hostů. Právě pro ty vznikl nový vchod do zimního stadionu.

„A to s pokladnou i občerstvením. Aby se zajistila co možná největší bezpečnost v hale."

Na stadionu nechybí také nová časomíra

Původní časoměrné zařízení sloužilo už 44 let.

Zimní stadion v Nové Pace má za sebou stavební úpravy a modernizaci

Podle místostarosty Nové Paky Milana Pospíšila z Volby pro město je díky postupu mužstva podpora města důležitá.
„Je to zkrátka nejvyšší soutěž, která se tady kdy hrála. A co se týká podpory družstva dospělých, právě pro tu účast v druhé lize, byla odhlasována většinou zastupitelstva pomoc ve výši půl milionu korun."

Problémem ale může být parkování. Protože míst kolem zimního stadionu není mnoho. V současné době vzniká projekt, který by měl parkovací plochy rozšířit zhruba o 60 míst.

Spustit audio

Související