Nové jízdní řády přivádí do kraje víc přímých autobusů i večerní spoj z Rychnova do Týniště

8. prosinec 2018 21:58

Nové přímé spojení z Hradce Králové do Dobrušky a z Náchoda do Dvora Králové nad Labem přináší změna autobusových jízdních řádů od neděle 9. prosince. Nový večerní spoj odveze zaměstnance z Rychnova nad Kněžnou do Týniště nad Orlicí. Aktuální změna ale pomůže i turistům ve východních Krkonoších.

„Celostátních změn jízdních řádů využíváme k tomu, abychom vyšli vstříc požadavkům obcí, významných zaměstnavatelů i podnětům od samotných cestujících. Vždy hledáme optimální řešení přijatelné pro všechny strany. Potřebujeme do autobusů a vlaků přilákat více cestujících a tím dostat z přetížených silnic alespoň část automobilů. Platí to nejen pro každodenní dojíždění, ale stejně tak i pro dopravu turistů do nejvíce navštěvovaných oblastí našeho kraje. Proto jsme upravili provoz autobusů navazujících na nové přímé vlaky do Krkonoš i další spoje v tomto regionu tak, aby se lidé snáze dostali do horských středisek,“ vysvětluje první náměstek hejtmana Martin Červíček z ODS, odpovědný za oblast dopravy a silničního hospodářství.

Od neděle 9. 12. 2018 tak na základě zvyšující se poptávky dochází k rozšíření přímých autobusových spojů na trase Hradec Králové – Třebechovice pod Orebem – Dobruška.

Na Náchodsku dochází k optimalizaci dopoledního spojení mezi Náchodem a Českou Skalicí. Nově pojede dopolední spoj v 8:10 z Náchoda do České Skalice a dále do Jaroměře.

Broumov má svůj nový autobusový terminál. Radnice za něj zaplatila přes 21 milionů korun

V Broumově otevřeli nové autobusové nádraží. Terminál navazuje na vlakovou zastávku

Zastřešené nástupiště, napojení vlakové a autobusové dopravy, desítky parkovacích míst i moderní infopanel s příjezdy i odjezdy jednotlivých linek. Za nový dopravní terminál zaplatila broumovská radnice jednadvacet milionů korun. 

Na lince IREDO 411 bude zajištěno cestujícím nové dopolední přímé spojení Náchoda s Dvorem Králové nad Labem bez přestupu v České Skalici.

Ve spolupráci s Pardubickým krajem dochází ke změnám časů páteřní linky Hradec Králové – Holice – Vysoké Mýto – Litomyšl – Svitavy, kde bude možnost přestoupit na vlaky do Brna.

Na základě požadavku zaměstnavatelů a aktivní spolupráce se zástupci města Kostelec nad Orlicí vzniká v pracovních dnech nové večerní spojení na lince IREDO 115 mezi Rychnovem nad Kněžnou a Týništěm nad Orlicí, které zajistí dopravu zaměstnanců po skončení odpolední směny.

V souvislosti se zavedením víkendových přímých vlaků z Hradce Králové do Svobody nad Úpou dochází k úpravě autobusových spojů ve východních Krkonoších. Nové spojení přinese cestujícím lepší dostupnost turistických míst v Krkonoších.

V neděli 9. 12. 2018 dochází také ke změnám vlakových jízdních řádů.

autor: baj | zdroj: Královéhradecký kraj
Spustit audio

Související