Nevíte, jak zní Elektroswing? Blue Star Václava Marka vám to ochotně předvede

2. srpen 2016
Regionální scéna

Blue Star je ansámbl, který Václav Marek založil v září 1999. Interpretuje taneční a swingovou hudbu 30. a 40. let 20. století. Za dobu svého působení má za sebou řadu vystoupení a spolupráce s Klicperovým divadlem v Hradci Králové, Východočeským divadlem v Pardubicích, palácem Žofín a Divadlem Semafor v Praze, Týnišťským swingovým festivalem a dalšími.

Soubor se zúčastnil i zahraničního hostování v Norimberku, Lipsku, Drážďanech a Bruselu. Hostiteli mu byli také např. Pražský hrad, Česká televize i Český rozhlas.

Ostatně, posledně zmíněné médium s domovskou základnou v Hradci Králové je i čerstvým zpovědníkem uměleckého vedoucího ansámblu Blue Star Václava Marka.

Abychom byli ještě konkrétnější, řeč o nové sestavě a o novém, přelomovém albu vedl s Václavem Markem František Mifek.

Jestli nevíte, jak zní Elektroswing, pak poslouchejte nejbližší Regionální scénu, s datem 1.srpna 2016.

Osvědčené swingové hity v moderním kabátě a řada zajímavých novinek, to vše vás čekalo první srpnové pondělí.

Hezký poslech!

Umělecký vedoucí ansámblu Blue Star Václav Marek a František Mifek ve studiu Českého rozhlasu Hradec Králové
autor: František Mifek
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...