Není důležité sledovat svá kila, ale zdravotní stav. Nebuďme líní a pořád studujme informace

31. říjen 2019

Pátečním hostem Lady Klokočníkové v rozhlasové kavárně District 5 v Havlíčkově ulici v Hradci Králové byla 1. listopadu po 10. hodině dopolední dietoložka a spoluautorka populárních knih o hubnutí MUDr. Kateřina Cajthamlová.

Jméno Kateřiny Cajthamlové asi znáte. Internistka, která vstoupila i do mediálního světa jako mentor stravování. A co je oblíbeným jídlem známé popularizátorky zdravé výživy?

Snad nejraději má syrové ryby, například tatarák z lososa nebo tuňáka. I kvůli tomu má velmi blízko k asijské kuchyni. Kromě japonského suši si tak pochutnává třeba i na „číně“ z krůtích prsou se spoustou zeleniny, bambusových výhonků a hub šitake.

Podle Kateřiny Cajthamlová neexistují zdravé a nezdravé potraviny

„Každá surovina, dokonce i voda, může být škodlivá. Záleží na konzumentovi, frekvenci a dávce. A hodně taky na pocitu viny, který si sami navozujeme. To je to nejhorší,“ tvrdí dietoložka a psychoterapeutka Kateřina Cajthamlová.

Čtěte také

Podle ní není důvod vyhýbat se některým potravinám. Tedy pokud je člověk zdravý.

Nejvíc nás, Čechy, prý ohrožuje spěch a stres, který si navíc sami vytváříme. „Nepravidelný jídelní režim je jeden z největších problémů,“ dodává Kateřina Cajthamlová.

A tak ji veřejnost vnímá jako přísnou lékařku, která nekompromisně hodnotí nezdravý jídelníček.

Její specializace má ale širší záběr, a když se s ní pustíte do hovoru, zmíněnou přísnost mírní docela svérázným smyslem pro humor.

Poslechněte si záznam rozhovoru Lady Klokočníkové s MUDr. Kateřinou Cajthamlovou, který spolu vedly v pátek 1. listopadu 2019 po 10. hodině v radiokavárně District 5 v Havlíčkově ulici v Hradci Králové: 

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...