Nedělní Noční linka: Kdo vás nejvíc inspiruje a proč je pro vás inspirativní?

4. červen 2023

Pokud máme inspiraci, jsme šťastnější, produktivnější, máme pocit, že náš život má smysl a účel. Odkud se inspirace bere? A jak jí v životě udělat více prostoru? 

Podíváme‑li se do Oxfordského slovníku naučného, najdeme tam, že význam slova „inspirovat“ zní prostě „nadechnout“. Kdo pro vás byl v životě inspirací a proč? Kdo váš život ovlivnit ze všech nejvíce? Byl to někdo z rodiny? Nebo nějaký kantor ze školy, který dal vašemu životu směr? 

Inspiruje vás dodnes život nějaké známé osobnosti, se kterou jste se třeba nikdy nesetkali? Pokud se věnujete nějakému umění, kde berete inspiraci pro svá díla? 

Svůj příběh zavolejte Jarce Barboříkové do zlínského studia Českého rozhlasu na telefonní číslo 731 800 900 nebo napište sem, přímo pod téma (rozhlas.cz/linka). K dispozici je také email linka@rozhlas.cz. Těším se na Vás!

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.