Nedělní Noční linka: A zpátky do lavic. Také byste se rádi vrátili do školy?

1. září 2019

Chodili jste rádi do školy? Vzpomínáte rádi na základní, střední, vysokou, na spolužáky, lásky a nebo učitele? Jaký předmět vás vyloženě bavil? Pořádáte po mnoha letech stále srazy se spolužáky? 

Utkvěl vám nějaký konkrétní spolužák v paměti a díky čemu? Když potkáváte žáky s aktovkami a kornouty sladkostí, co se vám vybaví?

Začne nový školní rok. Možná vyprovodíte v pondělí do školy vašeho prvňáčka. Možná jste vy sami usedli za katedru a učili jste, nebo stále učíte. Se začátkem školního roku určitě mnozí vzpomínáme na svá školní léta.

Nevím, jak dalece sahají vaše vzpomínky, jestli si vybavíte i první třídu, ale na školu se určitě nezapomíná. Díky spolužákům, učitelům, prvním láskám, tahákům, trapasům i úsměvným historkám.

Jsou také učitelé, kteří nás poznamenají na celý život - v dobrém i zlém.

Na vaše příběhy se už teď těší moderátor Noční linky Karel Sladký. Příspěvek k tématu můžete už teď napsat přes tuto internetovou stránku nebo zatelefonujte přímo do studia po 23. hodině na číslo 731 800 900.

autor: kas
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...