Natáčení videa na místě nehody? Videohovory pomáhají operátorům tísňových linek zachraňovat životy

11. duben 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Operátoři před sebou mají několik monitorů se spoustou údajů

I videohovory můžou pomoct při záchraně života. Při komunikaci s volajícím na tísňové linky se je snaží stále víc využívat taky některé české záchranné služby včetně té v Královéhradeckém kraji. Používání moderních technologií v takových případech v poslední době doporučuje i Evropská rada pro resuscitaci. 

Čtěte také

A jak takový videohovor královéhradecké krajské záchranky vypadá? Operátorka například radí, jak člověku v bezvědomí do příjezdu sanitky správně poskytnout nepřímou srdeční masáž. Díky chytrému mobilu v rukou volajícího přesně ví, co se na místě děje.

„Vidím v tom velkou budoucnost pro operátory a také šance pro volající. Operátor je může přesně navést nebo opravit,“ popisuje zástupkyně vedoucího operátora Jaroslava Krenčíková. 

Aplikace Záchranka není třeba

V operačním středisku královéhradecké krajské záchranky sedí ve dvou řadách lidé, kteří přijímají hovory na tísňové lince 155. Často řeší velmi vypjaté situace. Každý z nich má před sebou monitory, na nichž jsou třeba podrobné mapy a podrobné údaje o každém výjezdu. Případné propojení přes video je otázkou pouze pár kliknutí myší. 

Video posledního půl roku nabízí mobilní aplikace Záchranka, k propojení ale nemusí být v telefonu volajícího nutně nainstalovaná. „Přijde vám SMS zpráva, poprosím vás, abyste ji potvrdil. Pak se spojíme přes videohovor,“ instruuje například operátorka volajícího. 

Natáčení na místě nehody?

Zatím se takto po celém Česku záchranáři podle údajů vývojářů spojili s lidmi zhruba ve 150 případech. Ne vždy je ale videohovor vhodný, u zraněného musí být například víc lidí.

Čtěte také

„Umím si představit řadu situací, kdy může být pohled třetího oka ku prospěchu. Třeba u dopravní nehody se někdo může soustředit na úplně nepodstatné problémy a může mu ujít závažné tepenné krvácení, kterého si operátor může všimnout,“ popisuje za královéhradecké záchranáře Ivo Novák. 

Dodává, že experiment s videohovory může na místě nehody vytvářet zvláštní situace. „Někdo si to může špatně vykládat a v extrémním případě se na volajícího může osopit, že se chová neeticky.“

Videohovory zatím nejsou všude

Videohovory zatím všechny tuzemské záchranky nevyužívají. Prezident Asociace zdravotnických záchranných služeb Marek Slabý si ale myslí, že se do budoucna taková možnost rozšíří.

Videopřenos během resuscitace zlepšuje správnou polohu rukou na hrudníku a je nejefektivnější pro dosažení správné frekvence stlačování.

„Bude to pro nás dobrou pomůckou, úplně bych to nesvazoval jen s aplikací Záchranka. Předpokládám, že se podobné aplikace postupně rozšíří po celé republice,“ uvažuje.

Aplikace Záchranka přivolá zdravotníky jedním stiskem
autoři: Ondřej Vaňura , baj
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.