Náramky, co přivolají pomoc. Nosí je zaměstnankyně broumovského Úřadu práce

Zaměstnankyně broumovského Úřadu práce nosí speciální bezpečnostní náramky. Přivolají jim pomoc
Zaměstnankyně broumovského Úřadu práce nosí speciální bezpečnostní náramky. Přivolají jim pomoc

Zaměstnankyně Úřadu práce v Broumově začaly při práci v terénu používat bezpečnostní náramky. V případě konfliktu s klientem se tak mohou okamžitě spojit se strážníky městské policie, ti polohu úřednice lokalizují pomocí GPS a mohou jí vyjet na pomoc. Stejné náramky nakupuje pro své zaměstnance i broumovská radnice.

S Janou Grulichovou, sociální pracovnicí úřadu práce, stojíme v jedné z ulic v Broumově. Ona si právě připíná na ruku bezpečnostní náramek, který vypadá jako hezké módní hodinky.

„Jsou s plastovým páskem, se zabudovanou GPS navigací a mikrofonem. V případě potřeby musím hlavní tlačítko S.O.S. chvíli podržet, abych jej nezmáčkla jen náhodně. Začnu vytáčet číslo městské policie a ta uslyší mnou vedený rozhovor, co si s klientem povídáme. Mohou se mnou komunikovat a když uslyší, že je situace vyhrocená, tak přijedou na místo. Ale ještě jsem ten náramek v praxi nevyužila," vysvětluje Jana Grulichová.

Čtěte také

Přijeli jsme na služebnu městské policie. Jsme na operačním středisku společně se strážníkem Jaroslavem Koryťákem: „Teď se nám objevilo na pultu, že někdo hlásí poplach. A po chvilce se nám to spojuje na mobilní telefon a my s tím dotyčným člověkem můžeme komunikovat."

Zaměstnankyně broumovského Úřadu práce nosí speciální bezpečnostní náramky. Přivolají jim pomoc

Tak to tedy vypadá, když se úřednice dostane do problémů a žádá o pomoc: „Jsme schopni se podívat, kdo ty hodinky má. A hned můžeme vyjíždět."

Jsme v kanceláři místostarosty Broumova Kamila Slezáka. Tyto náramky už by brzy měly také využívat vybrané úřednice a zaměstnankyně městského úřadu: „Je to tak. V současné době máme nakoupeny dva náramky, které budou k dispozici pracovnicím pečovatelské služby v Broumově. A následně bychom to chtěli rozšířit pro pracovnice sociálního odboru u nás na městském úřadě. Protože, je to pro ně taková jistota. V případě jakéhokoliv kontaktu, nebo fyzického napadení, nebo i slovního napadení, mají jistotu, že v případě tlačítka, je ta pomoc na cestě. Takže pro tu jejich činnost v terénu to bude určitě přínosem."