Na větvi s Halinou jsou Iva Hüttnerová a Dana Batulková. A řeč byla hlavně o chlapech!

17. květen 2021

Český rozhlas Hradec Králové uvádí talkshow Haliny Pawlowské a jejích hostů Na větvi s Halinou. V pondělí 11. května 2015 byli hosty pořadu herečka, moderátorka a především výtvarnice Iva Hüttnerová spolu s herečkou Danou Batulkovou. A hovořilo se především o mužích!

Iva Hüttnerová se narodila na konci roku 1948 v Praze. Od malička malovala a četla básničky. Ve třinácti začala navštěvovat dramatický kroužek a hrála Barunku v Babičce od Boženy Němcové.

V patnácti začala studovat gymnázium. Studium jí však nezaujalo a raději chodila za školu třeba na koncerty Olympiku. Po dvou letech gymnázium opustila a začala pracovat v Geofyzice. Po čase se dozvěděla, že ačkoli nemá maturitu, může zkusit přihlásit se na DAMU nebo AMU. Iva si podala přihlášky na obojí. Zkoušky na DAMU proběhly dříve a Iva byla přijata.

Své první herecké angažmá získala Iva Hüttnerová v divadle v Karlových Varech. Potom se vrátila do Prahy a pracovala v Divadle na okraji. Dalším divadlem, kde paní Iva zakotvila bylo Divadlo S. K. Neumanna a po čtyřech letech obohatila Divadelní společnost Josefa Dvořáka.

Iva Hüttnerová

Iva Hüttnerová se své původní herecké profesi již prakticky nevěnuje, o to více se ale uplatňuje jako výtvarnice a autorka osobitých malířských děl.

Postupem doby se propracovala k osobitému stylu, který vychází z autorčiny záliby v idylickém zobrazování staré Prahy a jejích obyvatel. Kromě obrazů se uplatnila jako autorka plakátů, jevištních dekorací a také kostýmů.

Iva Hüttnerová sbírá staré odložené věci, které potom opravuje a nějak šikovně využívá. Často prolézá staré půdy, bazary a antikvariáty a odtud si domů přináší třeba staré cedníky, žehličky, brejličky, košíky, rámečky, korále, panenky, svaté obrázky, krajky a zástěrky.

Také sbírá babičkovské rady hospodyňkám, jak co doma vyčistit nebo opravit. Takovéto rady by chtěla Iva Hüttnerová jednou vydat knižně a doplnit je svými ilustracemi.

Dana Batulková

Herečka Dana Batulková je sportovně vyhlížející blondýnka, z níž vyzařuje současně síla i křehkost. Narodila se v Praze.

S herectvím dlouho váhala, nejprve uvažovala o studiu angličtiny, už na gymnáziu však spolupracovala s recitačním studiem Violy, pak se zkusila přihlásit na DAMU. Připravovala se sama a přijali ji na první pokus.

Po absolutoriu v roce 1981 prošla scénami na Kladně a v Mladé Boleslavi. Roku 1983 odešla z divadla na „volnou nohu'' a spolupracovala s Volným spojením režisérů na různých divadelních projektech.

Do stálého angažmá se vrátila až v roce 1997, a to do divadla Komedie, kde zažila pět šťastných tvůrčích let. Hostovala i na dalších pražských scénách, ztvárnila mnoho výrazných divadelních rolí. V současné době ji můžete vidět v divadle Rokolo a v divadle Na Jezerce.

Herečka Dana Batulková

Diváci ji znají ovšem i z filmu a televize.

Jejím posledním úspěchem je vítězství třetí řady soutěžního pořadu Star Dance, kde se svým partnerem Janem Onderem porazila favorizovanou Zuzanu Norisovou.

Česká televize ji následně nominovala právě za vítězství ve Star Dance III jako Objev roku v anketě TýTý 2008. O vítězi v této kategorii rozhodovali diváci svými hlasy, které posílali prostřednictvím sms zpráv v průběhu slavnostního věčera.

Dana Batulková opět zabodovala a zlaté zrcadlo za Objev roku získala.

Halina Pawlowská

Spisovatelka, scenáristka, publicistka, vydavatelka, moderátorka Halina Pawlowská má jedinečný dar dělat z chyb přednosti a pohotově reagovat na poptávku trhu. Své kypré půvaby a šarm umocňuje nezaměnitelným humorem a odzbrojující sebeironií, pro kterou ji ženy milují a muži obdivují.

V talkshow Na větvi s Halinou přivítá vždy Halina Pawlowská dva hosty. Součástí pořadu bude také živý hudební doprovod.

Zažijte neopakovatelnou atmosféru přímo v sále spolu s námi. Těšíme se na vás u rozhlasového přijímače nebo přímo v Lázních Bělohrad.


Zvětšit mapu

autoři: Halina Pawlowská , baj
Spustit audio

Související