Na Náchodsku srazilo auto chodkyni, která neměla reflexní prvky. Žena utrpěla vážné zranění

26. listopad 2019

Ve večerních hodinách v neděli 24. listopadu 2019 došlo na silnici I/37 mimo obec Jaroměř k dopravní nehodě, kdy řidiči osobního vozidla Škoda Octavia, jedoucímu ze směru jízdy od Jaroměře na Trutnov, vstoupila z levé strany do jízdní dráhy chodkyně. 

Šedesátiletá žena vstoupila do silnice mimo přechod pro chodce a oblečená do tmavého oblečení bez doplňků z retroreflexního materiálu. Následně došlo ke střetu přední části osobního vozidla Škoda s chodkyní, při nehodě žena utrpěla vážné zranění.

Čtěte také

Z místa nehody byla žena převezena vozidlem RZP do Fakultní nemocnice Hradec Králové. Nikdo další zraněn nebyl. Alkohol byl na místě u řidiče osobního vozidla Škoda vyloučen dechovou zkouškou. Vzhledem ke zranění chodkyně u ní nebylo možné dechovou zkoušku provést, proto byl nařízen odběr žilní krve ve FN Hradec Králové.

Na vozidle Škoda Octavia vznikla hmotná škoda ve výši 30 tisíc korun. Technická závada, jako příčina dopravní nehody, nebyla na místě ohledáním zjištěna ani uplatněna.

Veškeré okolnosti nehody včetně její příčiny a míry zavinění zůstávájí nadále v šetření náchodských dopravních policistů.

Automobil srazil mimo obec neosvětlenou chodkyni
autor: baj | zdroj: Policie České republiky
Spustit audio

Související