„Na jedničku“ vyučovala v nouzovém stavu malotřídka v Radimi. Školáci pozadu nejsou, spíš naopak

28. květen 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Základní a mateřská škola v Radimi na Jičínsku

V Základní škole v Radimi na Jičínsku se už zase drtivá většina školáků učí a v radimské mateřince si hrají předškoláci. 

Za výukou v nouzovém stavu se proto teď už mohla s klidným svědomím ohlédnout ředitelka školy Radka Koláčná.

Čtěte také

Ta každý všední den až do 22. května vyučovala z jičínského bydliště tři hodiny on-line první až třetí třídu, pak zaopatřila své děti a odjela na kole do Radimi, aby plnila ředitelské povinnosti spojené hlavně s papírováním.

I přes náročnost uplynulých dvou měsíců je spokojená, chválí spolupráci jak se svou kolegyní Kateřinou Babíkovou, která se podobně intenzivně věnovala čtvrťákům a páťákům, tak i s rodiči, ale hlavně se školáky.

Radka Koláčná řídí radimskou základní a mateřskou školu teprve od konce loňského srpna a jak říká, sama se postupně učí.

Radka Koláčná, ředitelka ZŠ a MŠ v Radimi na Jičínsku

Většina dětí je teď zase zpátky ve školních lavicích, kde výuka plynule navázala na předchozí on-line distanční vzdělávání.

Spolupráce s rodiči byla úžasná

„Už týden po uzavření škol jsme si říkaly, že bychom dětem mohly dát víc než jim jen zadávat úkoly. Zúčastnily jsme se videokonference, kde jsme se seznámily s platformami pro videovýuku. Pak jsme sedly a celý víkend se věnovaly přípravě," vysvětluje Radka Koláčná.

Čtěte také

A hned doplňuje.
„Jednoduché to rozhodně nebylo. V dalším týdnu jsme šly i k některým rodičům domů a tam připojení zkoušely. Teď víme, že to všechno mělo smysl, rodičům se ulevilo, myslím, že jsme je nepřetěžovaly, hodně jsme toho ve výuce stihly, pozadu rozhodně nejsme, naopak."

„A co bylo hodně důležité, děti se navzájem viděly. Výuku zvládala a s pomocí maminky s ostatními držela krok i naše žačka s kochleárním implantátem,“ popisuje Radka Koláčná, která už se na osobní setkání se školáky těšila a prý to tak bylo i naopak.

Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Tohle není povídání na dobrou noc, k zamyšlení určitě.

Jan Pokorný, ředitel Zpravodajství Českého rozhlasu a moderátor

tata.jpg

Tata a jeho syn

Koupit

Autorské povídky známého divadelníka a spisovatele A. G. v jeho vlastním podání. Tata a jeho syn je sbírkou úsměvných příběhů na motivy skutečných událostí, ovšem ve skutečných kulisách a především ve skutečné době.