Muzikant Václav Marek vzpomíná na písničky, které provázely a ovlivnily jeho hudební život

20. listopad 2020

Ansámbl Blue Star, který Václav Marek založil v září 1999, interpretuje taneční a swingovou hudbu 30. a 40. let 20. století. Pro autentické vyznění populárních písní 2. pol. 20. století vznikl o něco později soubor s názvem Václav Marek Orchestra.

Za dobu svého působení mají za sebou tato hudební tělesa nespočet vystoupení, spolupráci s různými divadly a kulturními centry nejen doma, ale i v zahraničí. 

Orchestry pravidelně účinkují na vlnách českých rozhlasových a televizních stanic. Natáčí zvukové a obrazové nosiče (CD, LP, DVD) a ansámbl Blue Star se objevil například i v koprodukčním filmu Anthropoid.

autoři: Tomáš Katschner , baj
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...