Muž roku 2019 Vojtěch Urban radí, jak být fit: Vytvořme si životní návyky, které nás v krizi podrží

22. říjen 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Muž roku 2019 Vojtěch Urban ve studiu Českého rozhlasu Hradec Králové

Má kariéra začala u osobního trenérství. Celé dětství jsem hrál hokej a vášeň pro pohyb a zdraví nakonec zvítězila, říká Vojtěch Urban, Muž roku 2019, který podniká v oblasti zdraví a životního stylu. 

Když to zjednoduším, tak s mým týmem pomáháme lidem vytvářet správné návyky, aby zkrátka byli fit, zdraví a spokojení.

Čtěte také

Zaměřujeme se nejen na osobní klientelu, ale pomáháme i třeba pracovníkům ve firmách, kde je vzděláváme a vedeme ke kompenzaci sezení, ke zlepšení spánku nebo stravovacích návyků.

A také pracujeme se stresem či work-life balancem. Mojí specializací je funkční a kondiční trénink, řešení bolesti, mentální koučink, spánek a další formy odpočinku, stres management.

Mezi mé hlavní zájmy patří dobré jídlo, víno, četba, příroda a zejméma poznávání toho jak funguje lidské tělo a mysl.

Zdraví není vším, ale bez zdraví je všechno ničím.
Motto Vojtěcha Urbana

V životě můžeme změnit spoustu věcí. Práci, bydliště, partnera či přátele. Ovšem tělo nám nikdo vyměnit nedokáže. Být zdravý a cítit se ve svém těle skvěle není tak složité, jak se může na první pohled zdát.

Věnuji se především celkové optimalizaci životního stylu a každodenních činností. Dále eliminaci bolestí pohybového aparátu, redukci hmotnosti, efektivní regeneraci a fyzické i psychické kondice.

Lada Klokočníková a Vojtěch Urban ve studiu Českého rozhlasu Hradec Králové

Celou radioporadnu s Vojtěchem Urbanem si můžete poslechnout v našem audio-archivu:

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.