Mistr v hodu papírovou vlaštovkou Antonín Kolář vzkazuje: Nebojte se s lehkostí žít i létat životem
Student Pedagogické fakulty v Hradci Králové Antonín Kolář patří k lidem, kteří mají talentů hned několik. Lektor snowboardingu, skvělý pianista a budoucí učitel etické a výtvarné výchovy je také Mistrem České republiky v hodu papírovou vlaštovkou. A má rád životní výzvy.
To, že se Antonín Kolář stal Mistrem České republiky v hodu papírovou vlaštovkou, rozhodně nebyla náhoda. Přispěl k tomu skvělý výkon. Jeho vlaštovka totiž dokáže létat vzduchem téměř 19 vteřin! To si potvrdil i na následném mistrovství světa v rakouském Salzburgu. Bohužel smůla ho připravila o medailovou pozici.
Čtěte také
Mimochodem, světový rekord v hodu papírovou vlaštovkou drží japonský inženýr Takuo Toda a jeho hodnota je 29,2 vteřiny.
Co je podle mladého, třiadvacetiletého muže v životě nejdůležitější? Kromě sportu a hudby je to podle něj příroda. Právě tam čerpá potřebnou energii.
A jaké je jeho životní krédo? Být vděčný a mít „RADOST Z VDĚČNOSTI".
Celý rozhovor redaktorky Evy Boudové s Antonínem Kolářem si můžete poslechnout v našem audioarchivu.
Související
-
Pilot Martin Šonka: Ve vzduchu je člověk sice jen na návštěvě, já se tam ale cítím doslova jako doma
Akrobatický pilot Martin Šonka, který zvítězil v internetovém hlasování ankety Šarmantní osobnost roku, je v pátek 4. prosince po 10 hodině hostem Lady Klokočníkové.
-
Životní příběh válečného pilota plk. Josefa Koukala, účastníka bitvy o Velkou Británii
Český rozhlas Hradec Králové zmapoval životní příběh válečného pilota plk. Josefa Koukala, účastníka bitvy o Velkou Británii. Oslovili jsme potomky odvážného Východočecha.
-
Gripenem chrání náš vzdušný prostor. A při akrobatických letech si užívá v letadle víc volnosti
Naším hostem je dnes člověk, který má možná nejkrásnější kancelář na světě. Každopádně z ní má určitě nejkrásnější pohled na svět. A jeho povolání je mu zároveň koníčkem.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A s poslední rozhlasovou nahrávkou Josefa Skupy? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka


Hurvínkovy příhody 5
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka