Mistr světa v BMX Dominik Nekolný: Kolo jsem si zamiloval už v šesti letech. Je mou životní vášní

11. listopad 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Mistr světa v BMX Dominik Nekolný: Kolo je pro mne opravdovým partnerem a životní vášní

Když se vám kolo stane opravdovým partnerem a životní vášní, můžete se stát třeba i Mistrem světa v BMX. Přesně tak jak Dominik Nekolný.

Do kola a disciplíny BMX se Dominik Nekolný zamiloval v šesti letech. V patnácti si z peněz z brigády a za přispění rodičů koupil své první profesionální kolo.

Dnes má za sebou více než 170 závodů po celém světě. Od Evropy, USA přes Japonsko a Malajsii. Je úřadujícím Mistrem světa BMX flatland.

A sedminásobný Mistr České republiky, trojnásobný Mistr Velké Británie i Mistr Německa a Mistr Severní Ameriky.

Čtěte také

Mimo sportovní kariéru se Dominik věnuje i exhibičním vystoupením a protidrogovým přednáškám pro děti ve školách.

Disciplína BMX je mu zkrátka vlastní. Coby profesionální sportovec trénuje bez mrknutím oka i osm hodin denně.

„Rok 2019 byl pro mě vrcholem mé sportovní kariéry. V tomto roce se mi povedlo něco, co se už nikomu nepovede - stal jsem se „dvojitým" Mistrem světa - a to tak, že jsem získal oficiální titul Mistra světa pod hlavičkou staré federace iBMXFF a zároveň později téhož roku jsem získal i oficiální titul Mistra světa pod hlavičkou UCI," směje se Dominik Nekolný.

Mistr světa v BMX Dominik Nekolný: Kolo je pro mne opravdovým partnerem a životní vášní

Dominik Nekolný - mistr světa v BMX


Narodil se v roce 1986 v Praze. Na základní škole hrál fotbal, ve kterém to dotáhl až do reprezentace. S fotbalem skončil na střední průmyslové škole elektrotechnické, kde odmaturoval. V roce 2003 se začal věnovat své životní vášni - BMX Flatland. Po několika letech se stal opravdovým profesionálem.

autoři: Eva Boudová , baj
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Mimozemští roboti, červí díry, kosmické elektrárny... je lepší být ve střehu.

Tomáš Vacek, šéfredaktor a moderátor Rádia Junior

Tomáš Vacek

Komplet 3CD Vladana a Prasopes

Koupit

Co se stane, když se desetiletá holka rozhodne být intergalaktickou strážkyní? Sci-fi seriál o útěku z domova, vzpouře strojů a přátelství s jedním zvláštním kouzelným zvířetem.