Miss panenka slaví už 8. narozeniny!

Do letošního ročníku se přihlásilo 58 škol našeho kraje. Učitelé i jejich školáci chtějí účastí podpořit zdraví dětí v rozvojových zemích a přispět svým dílem na očkovací programy organizace UNICEF.

Každá z panenek se prodá za 600,- Kč, což je částka, která vystačí na vakcíny proti šesti smrtelným chorobám.

Soutěž Miss Panenka 2012

Akce Českého rozhlasu Hradec Králové ale zvyšuje i povědomí českých dětí o tom, jak žijí jejich vrstevníci na druhém konci světa.

Že mít mobilní telefon, svůj pokojíček a počítač není samozřejmost... že je na světě spousta dětí a lidí, kteří nemají co jíst, kde bydlet, ani s čím si hrát.

Od vzniku Miss panenky se podařilo pro UNICEF získat přes 6000 panenek, letos jich přibude dalších přibližně 1300!

Téměř všechny vítězné panenky letošního ročníku se sešly v rozhlase a čekají na velké finále, které bude 31. května 2013 v Kongresovém centru Aldis v Hradci Králové.


Do té doby ještě děti stihnou zvolit MISS INTERNET, hlasování odstartovalo na stránkách www.misspanenka.cz už 13. května 2013. Také se tu dozvíte veškeré podrobnosti našeho osmiletého snažení.

Naše poděkování patří již tradičnímu generálnímu partnerovi akce, kterým je akciová společnost Východočeská plynárenská, člen skupiny RWE. Tato společnost akci každoročně podporuje již od jejího vzniku v roce 2006.


Zvětšit mapu