Milion roušek chce do Velikonoc ušít spolu s dobrovolníky Oblastní charita Červený Kostelec

28. březen 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy I v Domově důchodců v Tmavém dole na Trutnovsku šijí zaměstnanci roušky

Oblastní charita v Červeném Kostelci by ráda do Velikonoc ušila milion roušek. Hotové výrobky by pak zamířily mezi seniory nebo pracovníky v sociálních službách. 

Sami pracovníci charity by to samozřejmě nezvládli, počítají s pomoci stovek dobrovolníků. Přiložit ruce k dílu ale může každý.

„Jednak tím, že byste spolu s námi šili roušky. Zadruhé tím, že sháníme dobrovolníky. Protože abychom to číslo naplnili, tak potřebujeme několik tisíc dobrovolníků. A za třetí tím, že budete předávat informaci o naší výzvě," říká ředitel Oblastní charity Miroslav Wajsar.

Samotné šití roušek ale není jedinou cestou, jak se můžete do projektu zapojit. Možností, jak pomoci, je víc.

Ředitel Oblastní charity Červený Kostelec Ing. Mgr. Miroslav Wajsar

„Pomoci můžete darováním látek. A každý, kdo je schopen cíleně a aktivně oslovit kolem sebe další dobrovolníky a současně nám dát informaci o těch, kteří roušky potřebují," doplňuje Miroslav Wajsar.

Hotové roušky chce pak Charita rozdělit mezi seniory, zdravotně postižené, rodiny s dětmi nebo pracovníky a klienty terénních i pobytových sociálních a zdravotních služeb.

Pokud se chcete do akce zapojit, najdete víc informací na internetových stránkách www.hospic.cz nebo je zjistíte na telefonním čísle 607 714 916.

autoři: Tomáš Lörincz , baj
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?