Městská policie v Kostelci nad Orlicí má ve výbavě nový defibrilátor. Strážníci už prošli školením

27. říjen 2024 08:08

Strážníci městské policie v Kostelci nad Orlicí mají ve výbavě nový automatizovaný externí defibrilátor, takzvaný AED. Poskytlo jim ho vedení města. 

Čtěte také

Defibrilátor má sloužit v situacích, když jsou městští policisté u nemocného a zraněného dřív než zdravotnická záchranná služba.

Radnice v Kostelci nad Orlicí na Rychnovsku pořídila defibrilátor za 104 tisíce korun, z toho 50 tisíc pokryly krajské dotace. Podle velitele kosteleckých strážníků Tomáše Sehnoutky již všichni příslušníci městské policie absolvovali školení, jak přístroj správně používat.

autoři: Jiří Hofman , baj
Spustit audio

Mohlo by vás zajímat