Menopauza je přirozený proces, který nastává u žen mezi čtyřiceti a šedesáti lety

27. červenec 2015

Radioporadna - Vše o menopauze se dozvíte od gynekoložky Doc. MUDr. Taťány Rešlové - Zajímavá osobnost je Hostem Radioporadny Českého rozhlasu Hradec Králové každý všední den po 11 hodině.

Jde o fyziologický děj, kdy ženské pohlavní orgány přestávají plnit svojí hlavní funkci a to přípravu na těhotenství a vlastní těhotenství. V tomto věku pomalu ustává produkce pohlavních hormonů vaječníky, především estrogenů. Jejich úbytek je hlavní příčinou všech potíží spojených s tímto „syndromem“.

U některých žen menopauza probíhá jen s několika málo nebo s vůbec žádnými projevy. U mnoha žen však dochází ke krátkodobým nebo dlouhodobým potížím.

Jak se s problémy v menopauze vypořádat, se dozvíte od gynekoložky Doc. MUDr. Taťány Rešlové v naší Radioporadně 27. července 2015 po 11. hodině.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.