Leoš Šimánek: Život plný dobrodružství aneb Světem křížem krážem

3. říjen 2021

Připravili jsme pro vás pětidílnou četbu na pokračování z knihy Leoše Šimánka: Život plný dobrodružství aneb Světem křížem krážem v rozhlasové úpravě Pavla Krejčího.

Čte: Pavel Soukup
Napsal: Leoš Šimánek
Dramaturgie: Jaroslav Pokorný
Zvukový mistr: Leoš Sedláček
Režie: Pavel Krejčí
Premiéra: 5. 9. 2021

Známý východočeský cestovatel, spisovatel a fotograf, který žil střídavě v Německu,v Kanadě a nyní v Čechách, se cestopisné literatuře věnuje od roku 1975.

Za všechny publikace jmenujme alespoň úspěšný titul "Americkým západem - Pěšky a na koních od Mexika do Kanady" nebo knihu Havajské ostrovy.

Čtěte také

Leoš Šimánek - po sedmidílné řadě autobiografických cestopisů se tentokrát rozhodl pokračovat stylem interview - s manželkou Lenkou pozval svou rozvětvenou rodinu na chalupu do Rtyně v Podkrkonoší, aby jim vyprávěl svá dobrodružství, jak z dětství a mládí, tak i z následných cest a expedic po celém světě, které nejdřív podnikal sám a později s celou rodinou.

O zážitky z těchto cest se s vámi podělí po pět nedělních podvečerů prostřednictvím četby herce Pavla Soukupa.

Knihy cestovatele a dobrodruha Leoše Šimánka

Před každou z částí dáme slovo samotnému autorovi Leoši Šimánkovi a redaktorce Ladě Klokočníkové.

autoři: Pavel Krejčí , baj
Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...