Leoš Šimánek - Cestování je můj život!

21. září 2013

V sobotu 21. září 2013 po 17 hodině přivítá pořad "Všude dobře" v přímém přenosu cestovatele Leoše Šimánka.

Součástí přenosu bude také představení a křest nové knihy tohoto světaznalého poutníka s názvem "Cestování je můj život".

Leoš Šimánek - Cestování je můj život

Expedici Leoše Šimánka se podařil čin, který doposud nemá obdoby - na nafukovacích člunech obeplout západní pobřeží Kanady a Aljašky.

Leoš Šimánek s projektory při představení v sále

Nově sestavená diashow, doplněná zatím nezveřejněnými fotografiemi, dokumentuje třetí, závěrečnou etapu této zcela neobvyklé plavby. Na panoramatickém plátně uvádí Leoš Šimánek neskutečně zajímavý svět - lidskou rukou nedotčenou přímořskou divočinu.

Podzimní turné cestovatele Leoše Šimánka se svou velkoplošnou panoramatickou live-diashow se sedmi projektory začne v neděli 29. září 2013 v Chocni.

Postupně se představí v celkem 34 městech a skončí v sobotu 30. listopadu 2013 v Kongresovém centru Aldis v Hradci Králové.

Cestovatelem se může stát téměř každý. Ne každý se však vydá do míst, kde před ním ještě nikdo nebyl, zvolí netradiční způsob přepravy či s sebou na expedici vezme jako doprovod celou rodinu.

Všechny jmenované atributy jsou charakteristické pro vedoucího expedic, průkopníka, publicistu, fotografa a spisovatele Leoše Šimánka.

Jeho cestu životem doprovázejí fakta, vedle kterých může náš osud vypadat nezajímavě a všedně.

O jedinečných zážitcích za svých cest a expedic napsal už sedmnáct knih, je občan tří států, ale ze všech tří pasů nejraději používá ten kanadský, který je údajně nejuniverzálnější.

Leoš Šimánek má také dva domovy: český v Podkrkonoší a kanadský v Severozápadních Teritoriích, ve vlastnoručně postaveném srubu u jezera, pronajatém od státu na devadesát devět let.

autor: KLO
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...