Kuřecí plátky s nivou. To je prostě pochoutka

Když nevíte co vařit, koupíte si kuřecí prsa, protože mají nekonfliktní chuť a jsou rychle hotová. Můžete jim provést ledacos: nechat je v celku, nakrájet na plátky, nakrájet na nudličky, naplnit jim kapsu, dají se z nich udělat kostičky do polívky anebo malé rolády. Nechají se dochutit v podstatě čímkoli.

Kuřecí prsa považují mnozí za jednu z nejpřeceňovanějších a současně nejméně doceněných surovin. Jak je to možné?

Jsou tak univerzální, až jsou nudná, protože jich je všude moc.

Kuřecí maso je vhodné pro jakoukoliv tepelnou úpravu - jednoduchou i náročnou. Dnes pro vás máme ale hodně zajímavý recept na zapečené kuřecí plátky se sýrem. S úžasným českým sýrem. Nivou!

Niva je sýr s modrou plísní uvnitř hmoty. Tento kravský sýr je napodobeninou francouzského ovčího sýra Roquefortu. Obsahuje 52 % sušiny, 50 % tuku v sušině, 5 % kuchyňské soli a 1,5 % cukru. Chuť je slaná, výrazně pikantní a má příchuť po ušlechtilé plísni.

Tak, dobrou chuť!

Co budete dnes potřebovat:

2 kuřecí prsní řízky
150 g nivy
150 g sýra na strouhání
1 cibule
2-3 stroužky česneku
grilovací koření
drcený kmín
sůl
olej
smetana na šlehání

Plísňový sýr

Postup přípravy:
Nejprve rozkrájíme na plátky cibuli a česnek.
Řízky pokud jsou silné rozkrojíme na tenčí plátky, naklepeme je a z jedné strany posolíme a okořeníme.
Na dno zapékací misky naskládáme polovinu cibule a česneku. Pak vložíme do misky maso okořeněnou stranou dolů. Osolíme, okořeníme a navrch dáme druhou polovinu cibule a česneku a zakápneme trochou oleje.
Misku zakryjeme alobalem a dáme na 30 minut péct do trouby vyhřáté na 180 °C.
Než se maso zapeče, nakrájíme na plátky nivu a nastrouháme sýr.
Zapečené maso vyndáme z trouby a navrch položíme plátky nivy, posypeme sýrem, případně zalijeme smetanou a nezakryté dáme ještě na 10 minut zapéct.
Niva se krásně rozteče a sýr na ní vytvoří křupavou kůrčičku.

Nastrouhaný sýr

Sýr Niva

Jsou to hutné, aromatické a v Česku velmi oblíbené sýry s modrou plísní, prostě pochoutka.

Plísňový sýr

Sýr s ušlechtilou modrou plísní by měl být uvnitř měkký, až by se měl roztékat. Plíseň by měla být rovnoměrně rozprostřena po celém povrchu sýru. Pak se naprosto hodí do studené kuchyně. Například s čerstvým pečivem, či sklenkou vína.

Pokud je sýr s plísní tvrdší, tak jej doporučujeme spíš do teplé kuchyně, například na rozpuštění do smetanových omáček. Zapéct s těstovinami. Nebo na jiné tepelné zpracování.