Krkonoše očekávají tradiční povánoční nápor turistů. Hotely mají na Silvestra vysokou obsazenost

27. prosinec 2023 10:13

Krkonoše očekávají tradiční nápor turistů. Ten přichází po vánoční svátcích. Lyžařské podmínky ale ovlivňuje oteplení. Neodradilo to návštěvníky? Jaká je situace na příjezdu do Špindlerova Mlýna, to zjišťovala reportérka Kateřina Kohoutová.

Čtěte také

Příjezd do krkonošského zimního střediska je zatím poklidný. Dostala jsem se do centra města úplně bez problémů. Nutno ale podotknout, že silnice je opravdu velmi kluzká a narazila jsem po cestě z Vrchlabí hned na dvě dopravní nehody.

Podle hoteliérů i pracovníků infocenter se dá očekávat, že hlavní nápor turistů začne ve čtvrtek 28. prosince. Usuzují tak podle objednaných rezervací pobytů. Dá se tedy předpokládat, že během zítřka a možná ještě i během pátku bude zde situace komplikovanější. Nicméně v tuto chvíli nehrozí žádné kolony a na parkovištích jsou stále volná místa.

Pokud by se někdo nyní chtěl vydat do Krkonoš na pár dní, sežene ještě volné místo?
Volná místa k ubytování ještě stále podle hoteliérů a pracovníků infocenter jsou. Ale rychle ubývají. Například největší a nejnavštěvovanější hotely ve Špindlerově Mlýně hlásí obsazenost 90 až 95 procent.

Čtěte také

Prodávají se hlavně pobyty na více nocí, tedy pokud by chtěl někdo přijet pouze na silvestrovské oslavy, tak bude volné místo asi shánět horko těžko.

Ve městech, která nejsou přímo v centrech zimních středisek, ať už je to nedaleké Vrchlabí či Strážné a podobně, mohou zájemci najít více volných ubytovacích kapacit. Nicméně pak musí lidé zase počítat s tím, že za lyžováním budou muset dojíždět.

Je také nutno ovšem podotknout, že tam jsou ceny za ubytování příznivější, protože v těch hlavních zimních střediscích, jako je například Špindlerův Mlýn, ceny na ubytování v přelomu roku hodně stoupají.

Turisté přijíždí nejen za lyžováním, ale také za oslavami konce roku. Jak vypadají přípravy?
Co jsem měla možnost vidět, tak v hotelech a restauracích už jedou naplno. Přijíždějí zásobovací vozy, které přivážejí nejrůznější alkoholické i nealkoholické nápoje.

Čtěte také

Šéfkuchaři objednali i netradiční suroviny z exotických zemí, protože jídelníčky na poslední noc roku budou velmi pestré.

Do kuchyní již nabrali posily a plánují většinou připravit silvestrovskou večeři formou bufetu. Nebudou chybět klasické pokrmy, ale i ty pro někoho ne zcela obvyklé, jako jsou například chobotnice nebo krevety. Na oslavách nebudou chybět ani hudební programy, i když někde se připravují pouze komornější, vzhledem k nedávné tragické události v Praze.

Oslavy letos nebudou nikterak velké, nicméně Špindlerův Mlýn spolu s okolními městy apelují na turisty i místní obyvatele, aby se pokud možno obešli bez používání zábavné pyrotechniky.

Spustit audio

Související