Kolik stojí život?! Seriál rozhlasových reportáží „Nemocnice na soutoku“. Neurochirurgická klinika

5. březen 2023

Areál Fakultní nemocnice Hradec Králové letos slaví 95 let od svého vzniku. Při té příležitosti jsme připravili nový seriál z cyklu Kolik stojí život s názvem „Nemocnice na soutoku". Postupně bychom chtěli představit vybrané kliniky, historii i současnost špičkových pracovišť. 

V prvním díle vás zavedeme na Neurochirurgickou kliniku, která byla v 50. letech minulého století první samostatnou klinikou v tehdejším Československu a dnes patří mezi největší v republice.

Přednostu Neurochirurgické kliniky Fakultní nemocnice Hradec Králové doc. MUDr. Tomáše Česáka Ph.D. oslovila redaktorka Jiřina Šmídová.

autoři: Jiřina Šmídová , baj
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.