Kolik masa týdně zpracuje producent potravin Karsit Agro? A kdo přišel s recepty na mléčné výrobky?

10. září 2023

V seriálu Srdce kraje představujeme ve spolupráci s Regionální Agrární komorou Královéhradeckého kraje akciovou společnost - zemědělskou firmu Karsit Agro. Hospodaří v blízkosti Dvora Králové Nad Labem a Jaroměře Jaroměře na výměře přes 4 tisíce hektarů. Zabývá se rostlinnou i živočišnou výrobou, součástí je chov hospodářských zvířat a produkce masa a mléčných výrobků. 

Zemědělská společnost Karsit Agro, která vznikla před více než 20 lety z bývalého zemědělského družstva, se zaměřuje na smíšenou zemědělskou výrobu.

Nebáli se e-shopu

Společnost se zabývá rostlinnou i živočišnou výrobou.

Čtěte také

Součástí je chov masného skotu, mimo jiné to jsou i krávy plemene Charolais, pro které si chovatelé dojeli před lety přímo do Francie, kde sbírali zkušenosti s chovem na místních farmách. Kromě klasického vepřového to jsou pak přeštická prasata. Plemeno původní české.

Maso dodává firma Karsit Agro do podniku Toro Hlavečník a část produkce zpracovávají řezníci v bourárně ve Velichovkách; konkrétně 15 prasat a 2 kusy hovězího týdně. Dodávají do restaurací a nabízejí už dva roky v e-shopu. Společně s mléčnými výrobky.

Maso je vakuované, v obalu ještě zraje, protože v něm dochází k enzymatickým procesům, které maso křehčí.

Firma se stará i o rozvoz

„Zatím to zvládáme se dvěma auty od Pardubic směrem na Novou Paku, Nový Bydžov, na všechny možné strany. Jednou týdně zavážíme i do Prahy. Je to nákladově náročné, někdy se jede s jedním balíčkem i několik kilometrů, ale patří to k tomu vyhovět zákazníkovi, říká ředitel Libor Sedláček.

S cenami se perou

Jak se firma Karsit Agro musela zařídit cenově v období plném změn a zdražování? „S cenami se pereme, nechceme je měnit každý týden, snažíme se je držet co nejdéle. Pokud je to už nákladově neúnosné, jako to bylo loni, kdy ceny vstupů rostly a dostávali jsme se do červených čísel, museli jsme dělat úpravu. Asi jednou nebo dvakrát loni u určitých druhů výrobků, hodnotí ředitel Libor Sedláček minulé měsíce.

Mléčná výroba začíná už ve 4 hodiny ráno

Do produkce firma Karsit Agro patří i mléko a mléčné výrobky. Se zpracováním nadojeného mléka se začíná už brzy ráno. Musí se okamžitě zchladit ze 37 na 4 stupně Celsia. Pak odchází dodávka do poděbradské mlékárny a do té doby je potřeba mít připravené mléko i pro vlastní výrobu.

Čtěte také

„Je to moje hobby, já jsem tady mléčné výrobky rozjížděl. Ještě předtím jsem doma dělal jogurty a sýry. Pak jsme začali zkoušet ve firmě a dnes máme 16 mléčných výrobků. Zpracováváme denně 400 - 500 litrů mléka. Je to stále ruční výroba, popisuje Libor Sedláček.

A doplňuje: „Mléko není homogenizované ani standardizované. Zůstává, jak ho krávy nadojí, se složkami, které jsou v každém ročním období trochu jiné. V tučnosti se pohybujeme od 3,5 do 4 procent a v bílkovině od 3 do 3,5 procent. Naší vlajkovou lodí jsou sýry, s nimi jsme všude prorazili nejvíc.

Držet stále stejnou kvalitu je podle ředitele Libora Sedláčka nejdůležitější a zároveň nejtěžší. Mléčné výrobky získaly už několikrát ocenění v soutěži Regionální potravina a Potravina Královéhradeckého kraje. Mléko bylo oceněno i za nejlepší mikrobiologickou kvalitu.

Pokud lidé jezdí nakupovat potraviny do Polska a Německa, tak je něco špatně

Jak hodnotí ředitel Libor Sedláček současnou situaci potravinářů?
„Řeknu to upřímně, momentálně nejsme spokojení se situací v zemědělství. Teď jsme třeba prošli v jednom měsíci pěti kontrolami z různých úřadů. Ano, souhlasím s tím, že je nutné kontrolovat a dodržovat předpisy. Ale když je dodržujeme, měly by fungovat taky dotace, které jsou na to navázané. A my jsme nyní v situaci, že plníme dotační podmínky, ale ministerstvo nám dotace ruší, i zpětně. S tím nesouhlasíme a nejsme spokojeni.

Čtěte také

Libor Sedláček dodává, že jako jedno z možných řešení by viděl zrušení dotací úplně. Každý by podle něj mohl svobodně podnikat a nebyl by limitován, ale to by se, jak dál doplňuje, muselo udělat v celé Evropské unii a nejen v České republice.

A že lidé často jezdí nakupovat levnější potraviny do Polska nebo Německa? „Jestliže i u nás vyrábíme kvalitní potraviny a zákazníci přesto jezdí za hranice, to asi je něco špatně, mluví ředitel o problémech, které ho mrzí a někdy berou chuť do práce.

Co mu ji ale naopak dodává? „Radost nám dělá, když se můžeme věnovat chovu zvířat - krav, prasat, pěstování obilí, tomu co umíme a co jsme studovali a ne převážně úředničině. Při chuti k práci mě udržuje, když přijdu ráno do kravína a vidím spokojené kravičky a můžu si ochutnat kvalitní výrobky,“ uzavírá ředitel firmy Karsit Agro Libor Sedláček.

Projekt Srdce kraje je nejrozsáhlejším internetovým katalogem Královéhradeckých potravinářů, který spadá pod Regionální agrární komoru Královéhradeckého kraje.

autoři: Jana Kudyvejsová , baj
Spustit audio

Související