Kolařík dostal Slavii do vedení ve finále hokejové extraligy

10. duben 2003

Přestože hokejisté pražské Slavie hráli ve třetím finálovém utkání play off extraligy většinu času pouze na pět beků, ti nedostatkem sil netrpěli. Naopak - právě obránci rozhodli o výhře edenského celku nad Pardubicemi 5:4 v prodloužení. Rozhodující branku vstřelil Pavel Kolařík a Jan Hejda přidal další dva góly.

Hosté se v Edenu představili bez svého kapitána Janeckého, jehož úlohu v obraně převzal čistokrevný bek Zábranský. Slavisté hned od první buly plnili svůj slib, hráli důrazně do těla a často stříleli. Zatlačili tak Východočechy do obrany a vytvořili si tlak. Výsledkem toho byl Pácalův faul a první přesilová hra, kterou využil Posmyk po přesné Dudově přihrávce zpoza branky.

Jediným pardubickým hráčem, který se výrazněji snažil hrát dopředu, byl veterán Lubina. Jeho pokusy však končily u připraveného Málka. V závěru první části hosté přesto domácí dokonale zaskočili. Nejprve váhající Mudroch prostřelil shluk před sebou a vyrovnal a vedení na stranu vítěze základní části strhl Kropáč, jenž využil špatného střídání Slavie. Přesnou přihrávkou jej našel opět Mudroch.

Odskočit na dva góly mohl svému týmu pomoci slavistický odchovanec Divíšek, ale v prvních vteřinách druhé části ve stejné situaci jako Kropáč neuspěl. Slávisté byli i nadále aktivnější a to se jim vyplatilo. Při hře čtyř proti čtyřem se opět prosadil Hejda a bylo vyrovnáno. Při oboustranném vyloučení se Slavia prosadila již potřetí v sérii. Vzápětí se Duda již radoval z branky, ale brankář Svoboda stihl puk zastavit včas. Dudova chvíle nicméně brzy přišla.

Domácí rebel se stal ústřední postavou příštích minut. Nejenže se nechal třikrát vyloučit, ale zajistil svému týmu vedení. Jeho nahozený puk z nulového úhlu se totiž odrazil od Svobodových bruslí za brankovou čáru. Jedinečnou šanci vyrovnat měly Pardubice mezi 37. a 40. minutou při přesilovce, 21 vteřin dokonce při dvojnásobné. Málka ale nepřelstili.

Co se Pardubicím nepovedlo v nestejném počtu hráčů na ledě, zvládl Pištek ve 43. minutě v plném počtu. To už domácí, kteří točili pouze pět beků, hráli bez zraněných Krátošky a Supa, pro něhož pravděpodobně skončila sezona. Kouč Růžička tak na led mohl posílat pouze tři formace. S neplánovanou absencí se museli vyrovnat i Východočeši, kterým chyběl Blažek. Oba celky ale i nadále pokračovaly ve fyzicky náročném stylu a přetahování o výsledek.

Spustit audio