Když pro mě v divadle nebyly role, hodně jsem jezdil na kole, říká herec Jaroslav Krejčí

První herecké zkušenosti nasbíral Jarda Krejčí v amatérském Divadelním studiu Josefa Skřivana v Brně. Odtud šel do angažmá do Slováckého divadla v Uherském Hradišti, následně Divadla Petra Bezruče v Ostravě a Moravského divadla v Olomouci.

Divadelní kariéru ale několikrát přerušil. „Třeba, když se nám narodil syn a žena ještě studovala, tak jsem nastoupil do novinářských závodů, chodil jsem na noční“ vzpomíná sympatický šedesátník. Jednu dobu prodával železářského zboží a několik let pracoval i jako moderátor v Českém rozhlase Olomouc.

Připravoval zprávy, vstával na pátou hodinu ranní, moderoval dopolední bloky, později dostal nabídku pracovat na pořadu Život v kalhotách nebo provázet cyklem Toulky krajem.

Jarda Krejčí nehraje jen v činohře Moravského divadla, vidět ho můžete třeba ve Zvonokosech nebo Řeckých pašijích. Aktuálně zkouší s režisérem Vladislavem Kracíkem Kupce benátského, kde studuje roli Žida Shylocka. „Je to těžké, text pana Hilského není vůbec jednoduché se naučit,“ přiznává. Premiéra je naplánovaná na 7. června.

autor: voj
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.