Kdo se nechá okouzlit muzikou skupiny Trdlo, není rozhodně žádné trdlo. Naopak

23. květen 2017
Regionální scéna
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Skupina Trdlo

Folk - folklórní hudební skupina Trdlo vznikla v roce 1982 z pardubických muzikantů, kteří se rozhodli hrát lidovou hudbu jinak, než klasické folklórní soubory.

Během této doby si kapela vytvořila osobitý a pro ni typický styl aranžování lidových písní s převažujícími prvky folku, jazzu i vážné hudby.

Inspiraci členové Trdla čerpají v méně hraných českých, moravských, slovenských i židovských písních.

Tolik strohý jazyk odborných kritiků, ze kterého je každopádně jasné, že skupina Trdlo oslavila nedávno 30 let svého působení na folkové, ale i folklórní scéně.

Hudební i živorní peripetie se členy dotyčné kapely probral v přímém přenosu pořadu Regionální scéna z našeho radioklubu v Havlíčkově ulici v Hradci Králové v pondělí 22. května 2017 po 18. hodině Tomáš Peterka. Příjemný poslech!

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová