Kdo přišel první s myšlenkou „Národního parku Krkonošského“? KRNAP slaví své 60. narozeniny

7. květen 2023

Magické Krkonoše. 17. května tomu bude 60 let, kdy se z Krkonoš stal národní park. V pořadu redaktorky Elišky Pilařové se proto vydáme do našich nejvyšších hor nejen za příběhem jejich výjimečnosti, vzácné přírody, ale také za osudem toho, kdo jako první přišel právě s myšlenkou "Národního parku Krkonošského".

Čtěte také

Příběhem Krkonošského národního parku si připomínáme jeho šedesátileté jubileum. Pořad připravili: autorka Eliška Pilařová, mistr zvuku Leoš Sedláček, dramaturg Jaroslav Pokorný a v režii Pavla Krejčího uslyšíte herce Pavla a Dagmar Novotné.

Letošní rok je rokem, kdy si připomínáme 60. výročí založení Krkonošského národního parku. Stalo se tak 17. května 1963. Pro květen proto Správa KRNAP připravila malý narozeninový dárek - po celý měsíc budou mít vstupné zdarma do všech poboček Krkonošského muzea děti do 10 let a senioři nad 65 let. Konkrétně se jedná o Krkonošské muzeum ve Vrchlabí, v Jilemnici, o Památník zapadlých vlastenců v Pasekách nad Jizerou a také lesnicko-mysliveckou expozici Šindelka v Harrachově.

Čtěte také

60 let Krkonošského národního parku. To je název výstavy fotografií v KCEV Krtek Správy Krkonošského národního parku ve Vrchlabí, která je přístupná až do 31. srpna. Pořadatelé pro vás vybrali ty nejlepší snímky z archivu Kamily Antošové, Robina Böhnische, Radka Drahného, Josefa Kalenského, Ondřeje Prosického a Richarda Stehlíka. Většina z nich ještě nikdy nebyla vystavována!

Těšit se můžete na osm desítek výjimečných obrazů vytištěných devítibarevným fotorealistickým tiskem s podpořenou chromatičností na jemné umělecké plátno prémiové kvality, natažených na slepý rám a dokonale adjustovaných.

Opravdu to stojí za to!

autoři: Eliška Pilařová , baj
Spustit audio

Související