Jogurtové knedlíky s jahodovým žahourem jsou nádherně vláčné a kloužou doslova samy do úst

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Jahodové knedlíky
0:00
/
0:00

Jahodové knedlíky, to je klasika a současně i životní láska! A ty z nadýchaného jogurtového těsta obzvlášť. Stačí je už jen posypat moučkovým cukrem a sladká hostina může začít.

Ovocné knedlíky jsou snad nejoblíbenější sladké jídlo vůbec. Asi neexistuje nikdo, kdo by čas od času nedostal chuť na tuto kalorickou dobrotu. Ovocné kynuté knedlíky jsou považovány za chloubu české a moravské kuchyně. První recept na ně v psané podobě se datuje už od 17. století.

Suroviny:
1 rohlík, 200 g bílého jogurtu, 2 vejce, 40 g másla, 150 g dětské krupice, 150 g měkkého tvarohu

Postup:
Rohlík nakrájejte na malé kostky, dejte do větší mísy a zalijte jogurtem.
Vejce rozklepněte a z bílků vyšlehejte tuhý sníh. Žloutky utřete s polovinou másla a tvarohem.
Přidejte rohlík s jogurtem, krupičkou a sníh.
Vypracujte měkké těsto, ze kterého namočenou lžící tvarujte menší knedlíčky - asi 24 kusů.
Knedlíčky nechte asi 20 minut odpočinout. Pak je uvařte v mírně osolené vodě asi 6 minut. Po uvaření ihned přelijte zbylým rozpuštěným máslem.
Polovinu jahod povařte v 50ml vody s cukrem. Když změknou, slijte přebytečnou vodu, rozmačkejte je a přidejte máslo, smetanu, skořici, škrob a promíchejte. Zbytek jahod nakrájejte na menší kousky a přidejte do hrnce. Pokud se vám bude zdát žahour hustý, zřeďte ho trochou vody a nechte ještě krátce povařit.
Na talíři posypte cukrem a nasekanou čerstvou mátou.

Ovocné knedlíky se nejčastěji připravují z kynutého těsta. Lze však použít i jiné druhy těst například bramborové nebo tvarohové těsto. Jako náplň knedlíků se používají různé druhy ovoce. Nejvíce žádané a tradiční jsou švestkové knedlíky.

Jahodové knedlíky ze spařeného těsta

Málokdo také dokáže odolat úžasným borůvkovým nebo jahodovým knedlíkům. Závěrečná posypka a zálivka v podobě máků, kysané smetany nebo rozpuštěného másla je už jenom sladkou tečkou na talíři.

autor: KAB

Související

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...