Jídelníček babiček a dědečků, Otazníky kolem Milety a Brož jako módní trend. NEJ reportáže týdne
Každý týden pro vás v Českém rozhlase Hradec Králové připravujeme aktuality a zajímavosti ze společenského i kulturního života v Královéhradeckém kraji. Které reportáže vzbudily na sociálních sítích za posledních sedm dní největší pozornost? Tady jsou pěkně pohromadě. To nejlepší na našem webu.
Čtěte také
V radioporadně otevřeme téma, která se týká mnoha rodin. Jak správně jíst ve vyšším věku, co tělu prospívá, co mu chybí a co už naopak nemusí zvládat tak dobře? Každý, kdo pečuje o staršího rodiče nebo prarodiče, to určitě zná. Někdo jí málo, někdo zapomíná pít, někdo odmítá maso, jiný miluje sladké a další říká, že už mu skoro nic nechutná.
Jak poznat, co je ještě běžná změna, co už je varovný signál a jak seniora nenásilně podpořit, aby jedl a pil lépe? O tom si povídáme s Ing. Kristýnou Součkovou, vedoucí Oddělení stravování a nutriční péče Domova U Biřičky v Hradci Králové.
Čtěte také
Křižovatka Mileta v Hradci Králové byla otevřena o čtvrt roku dříve, ale otazníků kolem ní spíše přibývá. Na komunikaci zůstaly provizorní žluté čáry, které matou řidiče. Auta se ocitají v protisměru, chodci přebíhající přes všechny čtyři pruhy silnice kvůli dosud neukončeným pracím na podchodech.
Je aktuální stav bezpečný? Nelituje město předčasného otevření? Kdy se otevřou podchody a kdy přibude hotová slibovaná zeleň? A co s dopravou udělá stavba dalšího nákupního centra? Nejen na to jsme se zeptali náměstka pro rozvoj města primátorky Hradce Králové Lukáše Řádka z TOP 09.
Čtěte také
V dnešních módních trendech s návrhářkou Jitkou Šedovou probereme brože. Ty jsi přišla hned s kolekcí broží, které máš připnuté na svetru. Vypadá to velice efektně. Takže brože jsou skutečně v současné době velký trend.
Brože jsou velký trend. Nosí se na saku, na kabátech, na svetru. Trošičku ten outfit pozvednou a změní. Třeba džínovou bundu to trošičku pozvedne o úroveň výš. Takže zkrátka brože jsou velkým fenoménem.
Mám ale pocit, že se přeci jen bojíme brože nosit ve velké míře. Ty ale říkáš, klidně si posejte sako nebo tričko spoustou broží. Když to uděláte hezky, bude to vypadat báječně.
Přesně tak. Udělat různý mix. Koupit si různé brože v několika obchodech, jít do starožitností nebo vintage obchodů. Prohlédnout šperkovnice po babičce a po mamince, a všechno to napíchat a připnout na sako, na kabát, na svetr.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.

