Jednoduše platební kartou zaplatíte od nového roku parkovné v Hradci Králové

20. prosinec 2017 10:12

Až budete v Hradci Králové příští rok platit za parkovné, už nebudete muset hledat drobné po kapsách, ani posílat prémiovou SMS. Od ledna příštího roku by se k systému platby za parkování měly přidat další dva způsoby placení. Řidiči budou moct použít platební kartu nebo speciální  aplikaci. 

Pilotní projekt společnosti ISP začne fungovat na Velkém náměstí. Tam budou jako první automaty, které lidem umožní zaplatit parkovné platební kartou. Společnost je během příštího roku vymění i v dalších parkovacích zónách včetně parkovacích domů.

Potvrzuje to ředitel ISP v Hradci Králové Jiří Holubec: „Začneme v lednu 2018. Bude záležet na povětrnostních podmínkách, abychom to mohli zrealizovat. Parkovací domy dostanou novou závorovou technologii s novými technologickými vymoženostmi jejichž součástí bude opět úhrada klasickou platební kartou, nebo možností využít mobilní aplikaci."

V Hradci Králové se také řeší jak dál s nedostatkem parkovacích ploch. Vytypovaná jsou proto už tři místa, kde by mohly stát další parkovací domy. Všechny lokality má teď prověřit studie.

Parkování (ilustrační foto)

Parkovací domy by měla postavit a provozovat právě firma ISP, která má až do roku 2036 koncesní smlouvu na parkovací systém v centru města.

O jaké lokality jde už říká náměstek primátora pro rozvoj města Jindřich Vedlich z TOP 09: „V tuto chvíli město Hradec Králové zadalo vypracování studií výstavby parkovacích domů na třech lokalitách. Jedna lokalita je u Fakultní nemocnice naproti Pavilonu mikrobiologie. Uvažujeme o parkovacím domu v areálu Univerzity Hradec Králové. Třetí lokalita je u Polikliniky na Slezském Předměstí."

Budoucí parkovací domy by měly pojmout zhruba dalších 1600 aut.

autoři: Vendula Brdičková , baj
Spustit audio

Související