Jednoduchý recept na těstoviny s pistáciovým pestem a kuřecím masem. Spokojenost všech je zaručena

Možná i vy si občas dáte těstoviny a volíte je proto, že jsou vždy brzy hotové. Zapomeňte na špagety s kečupem a eidamem a zkuste si tentokrát připravit těstoviny s pistáciovým pestem a kuřecím masem.

Ingredience
  • 70 g čerstvé bazalky
  • 80 g solených pražených pistácií
  • 120 ml olivového oleje
  • 100 g parmazán
  • citron
  • sůl
  • pepř
  • 400 g těstovin tagliatelle
  • 200 g kuřecího masa - prsa

Těstoviny jsou bezpochyby nejoblíbenějším jídlem, pokud chcete uvařit rychle a tak, aby si všichni pochutnali. Kromě balíčku těstovin navíc nepotřebujete příliš mnoho dalších surovin. Možná i naopak. A ty netradiční kombinace jsou často nejlepší!

Uvařit těstoviny al dente je opravdové umění a chce to zkušenost. Al dente by v žádném případě nemělo být tvrdé. Spíše bychom měli v těstovině cítit malou stopu syrového těsta. Důležité je proto při přípravě stále ochutnávat. Začít už přibližně po čtyřech minutách a průběžně vyhodnocovat stupeň uvaření.

Pokud špagetu přepůlíte a zůstane v jejím středu malý kousek nedovařeného těsta o průměru jehly, je uvařená al dente.

Postup:
V mixéru rozmixujeme 60 g bazalky a 40 g pistácií na pastu. Ke směsi přilijeme olivový olej a mixujte, dokud není směs soudržná. Přidáme 50 g nastrouhaného parmazánu, šťávu z půlky citronu, sůl, pepř a promícháme, dokud se vše nespojí.
Maso nakrájíme na nudličky, osolíme, opepříme a orestujeme na oleji. Přidáme sůl, pepř, grilovací koření a podlijeme vodou do výše masa. Povaříme asi 15 minut.
Těstoviny uvaříme podle návodu na obalu a ve velké míse smícháme s připraveným pestem a 100 ml vody, ve které se těstoviny vařily.
Zakapeme šťávou z druhé půlky citronu a dochutíme solí a pepřem.
Kuřecí maso klademe navrch na těstoviny a nakonec dozdobíme celými pistáciemi a lístky bazalky.

Těstoviny jsou potravinový produkt, který se vyrábí z nekynutého a chemicky nekypřeného těsta. Pocházejí z Itálie. Připravují se zejména z pšenice, pitné vody a přídavných látek k jejich obarvení nebo ochucení. Těstoviny se doporučují vařit v osolené vodě (zhruba jeden litr vody na 100 g těstovin).

Těstoviny

Rozlišujeme těstoviny vaječné a bezvaječné. Dále se můžeme setkat s těstovinami semolinovými, celozrnnými pšeničnými nebo špaldovými, ječnými nebo žitnými. V obchodech zdravé výživy jsou dnes k dostání také těstoviny z bezlepkové mouky - pohankové, kukuřičné nebo rýžové.

autor: KAB

Související

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?