Jaký je letos zájem o příměstské tábory v Královéhradeckém kraji? Lidé zatím s koupí vyčkávají

19. duben 2021 09:08
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Na Trutnovsku jsou o jarních prázdninách příměstské tábory plné dětí

Řada příměstských táborů se musí ještě před svým začátkem popasovat s epidemií koronaviru. Například příměstský tábor Děti sportu v Hradci Králové má momentálně naplněnou kapacitu asi z jedné třetiny. Lidé prý totiž zatím kvůli koronaviru s koupí vyčkávají.

Čtěte také

„Když to srovnám s minulými roky, kdy žádná epidemie nebyla, tak jsme v této době měli už 70 procent kapacity tábora naplněnu," říká Jakub Štěpánek, jednatel tábora.

Liší se prý také přípravy na tábor a to třeba v rámci bezpečnosti dětí.
„Dříve jsme hodně využívali služeb MHD. Ale teď se snažíme výlety naplánovat tak, aby děti mohly dojít pěšky."

Už minulý rok tábor dodržoval některá epidemická opatření, na která letos naváže.
„Děti jsme měli rozděleny podle věkových skupin, aby se nám děti nepotkávaly. A jsou také menší skupinky. Vše budeme samozřejmě dodržovat i letos. Budeme se snažit, aby děti netvořily žádné větší skupiny a mezi sebou se moc nestýkaly."

S koronavirem se ale musí vyrovnat i další příměstské tábory. Například Dům dětí a mládeže Pelíšek ve Vrchlabí posunul termíny plateb.

Čtěte také

„Teď jsme například potvrzovali rodičům přihlášky. Zaevidovali jsme je, ale ještě jsme jim neposílali přímo přihlášky. Vyčkáváme, protože tam jsoi platební příkazy. A přeci jen v momentě, kdy by se tábor nekonal, tak musíme peníze vracet. Neradi bychom tady drželi zbytečně s velkým předstihem peníze," komentuje situaci Ivona Čivrná, ředitelka Domu dětí a mládeže Pelíšek.

Na příměstském táboře, který pořádá Skautské středisko Karla Šimka v Hradci Králové, se koronavirus podepsal už minulý rok.

„V loňském roce rodiče odhlašovali děti v průběhu léta, pravděpodobně ze strachu z nákazy. Takže letos uvažujeme o tom, že budeme muset zajistit nějaká opatření, abychom věděli dopředu, kolik dětí budeme mít," říká Jindřich Matoušek, vedoucí Skautského střediska Karla Šimka.

A zároveň dodává, že momentálně mají přihlášený stejný počet dětí jako v předchozích letech, nicméně je to dáno i tím, že největší zájem přichází před prázdninami.

Spustit audio

Související