Jak vzniká počítačová hra? To se dozvíš v Klubu Rádia Junior

25. září 2017

Jak v počítači vznikají snové krajiny, nereálné postavy a kdo vymýšlí jejich hlasy? O tom jsme si povídali 27.9. v Klubu Rádia Junior.

Moderátorka Jiřina Šmídová do studia pozvala počítačového designéra Járu Plachého a Honzu Kratochvíla, kteří dokáží vymyslet neuvěřitelné zvuky neexistujících předmětů i postav. Možná od nich znáte hry Machinárium, Botanicula nebo Samorost.

Tyhle hry budou mít brzy nového sourozence. Chuchel je nový imaginární hrdina ze stejnojmenné PC hry, která vyjde v nejbližších dnech. V Klubu Rádia Junior uslyšíte, jak počítačová hra vzniká, jak dlouho se animují postavy, kolik hudby a zvuků se musí natočit a možná přijde i samotný Chuchel se svým parťákem Kekelem.

Zajímá tě víc? Poslechni si záznam rozhovoru. A můžeš se také kouknout na upoutávku ke hře Chuchel:

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.