Jak se vyrábí pivo a co dělá sládek?

25. červen 2017

Co musí takový sládek vystudovat za školu a z čeho přesně se vyrábí pivo? Náš malý reportér Kryštof si tuhle práci vyzkoušel na vlastní kůži. Vyhrňte si rukávy, začínáme další pracovní směnu v pořadu Profese nás baví!

Věděli jste, že jedno z nejstarších povolání je právě sládek? Je dokázáno, že pivo se vařilo už ve středověkých klášterech, a dokonce ho nejčastěji připravovaly ženy. Teprve se zakládáním měst převzali právo pivovarnické měšťané a od poloviny 19. století se začaly ve velkém počtu stavět sladovny a pivovary. Podobně je tomu dnes, kdy vzniká spousta malých, takřka rodinných pivovarů.

A z čeho byli naši reportéři na návštěvě v pivovaru za sládkovou Petrou Šárkovou nejvíc nadšení? Z VŮNĚ! Kryštof sice pivo neochutnal, ale k tomu, aby se z něj stal sládek, má dobré předpoklady. Když se k profesi sládka naučí i některý cizí jazyk, může třeba jednou za prací vyrazit do světa. České pivo i sládci jsou totiž velmi žádaní. Zajímá tě víc? Pusť si celý díl pořadu.

0:00
/
0:00

Pořad Profese nás baví běží každou neděli od 9 hodin nebo v repríze následující sobotu v 15 hodin. Příště zjistíme, jak vypadá práce myče oken nebo třeba kováře.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...