Irena Budweiserová využívá především svého jazzového cítění!

18. listopad 2014
Regionální scéna

Pokud by byla v české armádě branná povinnost pro ženy, stala by se zpěvačka Irena Budweiserová univerzální zbraní. Tři a půl oktávy v hlase by zkosily řady nepřítele jako zralé obilí. V našem regionu žijeme naštěstí v míru a tak přednosti zkušené pěvecké harcovnice ocení především milovníci hudby.

Dlouholetá, dnes už bývalá členka Spirituál kvintetu, se před pár lety osamostatnila a v poslední době využívá především svého jazzového cítění.

Cizí jí nejsou ovšem ani ostatní žánry.

Nejlepším důkazem budiž pořad Regionální scéna, který připravil jeho autor František Mifek na úterý 18. listopadu 2014. Nenechte si ujít začátek, ten je jako vždy 4 minuty po 18 hodině.

Zpěvačka, textařka, skladatelka, pedagožka, v letech 1980-1987 a 1990-2010 členka skupiny Spirituál kvintet Irena Budweiserová, vystudovala zpěv na pražské konzervatoři, mimo jiné, také u Laďky Kozderkové. Kromě své činnosti ve Spirituál kvintetu vystupuje i sólově s kapelou Fade In. Vyučovala na Konzervatoři Jaroslava Ježka. A zahrála si i v muzikálech Svět plný andělů a Babylon.


Zvětšit mapu
autor: František Mifek
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.