Ilustrace „štorchovek“ od Zdeňka Buriana. Krkonošské muzeum v Jilemnici zve na výlet do pravěku

9. listopad 2021

Úspěšná výstava Zdeněk Burian - Dobrodružství pravěku bude v Krkonošském muzeu v Jilemnici k vidění už jen do neděle 14. listopadu. Jsou na ní ilustrace Zdeňka Buriana k šesti knihám Eduarda Štorcha. Burianovy nádherné perokresby, barevné pastely či kvaše se v expozici krásně propojují s výňatky ze Štorchových knih a vystavenými pravěkými nálezy ze vzácných archeologických sbírek Městského muzea a galerie v Hořicích.

Jak redaktorce Romaně Joudalové řekl kurátor výstavy Martin Witkowski, výstava potěší milovníky „štorchovek“ stovkou ilustrací Zdeňka Buriana k šesti knihám Eduarda Štorcha.

Čtěte také

Provází časem od lovců mamutů, tedy období mladšího paleolitu, až do počátku doby železné. A k tomu je ve vitrínách vystaveno mnoho unikátních artefaktů, jako jsou kosterní pozůstatky pravěkých zvířat, nástroje tehdejších lidí a také jejich pozdější nádoby a šperky.

Ve středu 10. listopadu 2021 od 17 hodin vás Krkonošské muzeum v Jilemnici srdečně zve na závěrečnou komentovanou prohlídku výstavy: Zdeněk Burian - Dobrodružství pravěku, která začne na zámku v 17 hodin a výstavou vás provede její autor Mgr. Martin Witkowski.

autoři: Romana Joudalová , baj
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová