Ida patří Náchodu! Úřad průmyslového vlastnictví potvrdil městu vlastnictví ochranných známek

27. únor 2023 07:57

Město Náchod se oficiálně stalo vlastníkem ochranných známek k běloveské minerálce IDA. Potvrdil to Úřad průmyslového vlastnictví zápisem do rejstříku ochranných známek. Na koupi známek se Náchod domluvil již v lednu s náchodskou společností Robot World, která je městu prodala za 700 tisíc korun.

Celkem sedm ochranných známek s označením IDA může město plně využívat v rámci obnovy lázeňství. Náchod je tak podle vedení města jediným oprávněným uživatelem vody z vrtů a nikdo jiný nemůže tuto minerálku nabízet.

Čtěte také

Radnice předpokládá, že v letošním roce obnoví provoz prameníku IDY v areálu Velkých lázní.

Začátkem ledna letošního roku se vedení města (starosta Jan Birke, místostarostové: Jan Čtvrtečka, František Majer a Milan Vik) dohodlo s nynějším majitelem stáčírny, firmou Robot World, na odkoupení ochranných známek, a tímto krokem je převod tzv. zpečetěn.

„Je třeba podotknout, že i nadále jsou známky předmětem soudního sporu s p. Khalifou, který uplatňuje své nároky vůči převodu stáčírny a jejímu novému vlastníkovi. Proto jsme do toho jako město vstoupili aktivně, abychom byli informováni. Co se týká ochranných známek, tak o kladném výsledku nepochybujeme, zápis vlastnictví je pro nás zásadní a věříme, že námitka spornosti bude brzy vyřešena,“ upřesnil starosta Jan Birke.

„Město Náchod je jediným oprávněným uživatelem vody z vrtů IDA a nikdo jiný tak tuto minerálku nabízet nemůže. Přípravy na zahájení čerpání této oblíbené minerální vody již běží a předpokládáme, že ještě v tomto roce obnovíme provoz prameníku v areálu Velkých lázní,“ dodal místostarosta Jan Čtvrtečka.

autoři: Jakub Vik , baj | zdroj: Městský úřad Náchod
Spustit audio

Související